تقاضا برای تشکیل کمیسیون فاوا به 750 امضا رسید
همراه ما باشید

تقاضا برای تشکیل کمیسیون فاوا به 750 امضا رسید

تقاضا برای تشکیل کمیسیون فاوا به 750 امضا رسید

آی‌سی‌تی‌نیوز - حمایت فعالان اقتصادی برای تشکیل کمیسیون «فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال» با ثبت ۳۹۰ امضای دیگر به حدود ۷۵۰ امضا رسید.

 به گزارش  فارس ، حمایت فعالان اقتصادی برای تشکیل  کمیسیون «فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال»  با ثبت ۳۹۰ امضای دیگر  به حدود ۷۵۰ امضا رسید.

براساس این گزارش ، پس از ارایه درخواست ۳۵۴ تَن از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور برای تشکیل کمیسیون «فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال» در مجلس شورای اسلامی، ۳۹۰ فعال اقتصادی دیگر نیز به این درخواست پیوستند.

گفتنی است ، چندی پیش فعالان اقتصاد دیجیتال طی نامه‌ای بر اهمیت تشکیل کمیسیون « فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال» در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کردند و آن را زمینه‌ای برای تحقق شعار سال (جهش تولید) دانستند.

بنا بر این گزارش ، در بخشی از  نامه خطاب به نمایندگان این دوره از مجلس شورای اسلامی آمده است: «معتقدیم فناوری‌های نوین و به ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات قادر است در بیشتر شئون زندگی و ارکان اقتصادی کشور تاثیر گذاشته، اثربخشی و کارایی هر بخش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در صورتی که درک صحیحی از این مفهوم در مسئولین و قانون‌گذاران کشور پدید آید، می‌توان متصور بود که شعار سال یعنی «جهش تولید» با همین نگاه و استفاده درست از ابزارهای فناورانه مُحقق شود و دور از انتظار نیست که بتوانیم اقتصاد کشور را به کمک صنعت ICT متحول و ایران عزیزمان را به یکی از قدرتهای برتر اقتصادی منطقه و بلکه دنیا تبدیل کنیم. به رغم نقش مهمی که فناوری اطلاعات و ارتباط در مناسبات سیاسی، اقتصادی و امنیتی جهان ایفا می‌کند، همواره در سالهای گذشته شاهد بی‌مهری مسئولین به این صنعت و فعالین آن بوده‌ایم که با کمک شما در این دوره امیدواریم شاهد رفع مشکلات و رونق روزافزون این صنعت باشیم؛ ان‌شاءالله.

در بخش دیگری از این نامه گفته شده است ، فعّالان بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات با امضای ذیل این نامه حمایت خود را نسبت به تشکیل «کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال » اعلام می‌دارند و تمام همت خود را برای حرکت در جهت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و اقتصادی درون زا و برون گرا به کار خواهند گرفت از طرف دیگر تقاضا داریم موانع و مشکلات موجود را با شنیدن حرف فعالان صنعت و استفاده از ظرفیت قانونی موجود پیگیری و تا رفع کامل آن مجدانه تلاش کنید.»

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه