هشدارهای پلیس آگاهی به مردم درباره سایت دیوار
همراه ما باشید

هشدارهای پلیس آگاهی به مردم درباره سایت دیوار

آی‌سی‌تی‌نیوز - پلیس آگاهی استان قم نسبت به کلاهبرداری در خرید و فروش‌های اینترنتی از طریق سایت‌های دیوار ، شیپور و نظایر آن‌ها هشدار داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ میکائیل قهرمانپور،پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم با صدور پیام‌های آموزشی با هدف پیشگیری از کلاهبرداری در خرید و فروش‌های اینترنتی از طریق سایت‌های دیوار و شیپور و نظایر آن‌ها به مردم هشدار داد.

او با هدف پیشگیری از کلاهبرداری از همشهریان خواست، به نکات ذیل توجه کنند.

۱-شهروندان توجه داشته باشید که سایت‌های دیوار و شیپور و سایر سایت‌های مشابه که در فضای مجازی فعال هستند سایت‌های تبلیغاتی بوده نه سایت‌های خرید و فروش، لذا قبل از انجام هرگونه معامله اقدامات ذیل را انجام دهید:

الف) در ساعات اداری و ایام غیر تعطیل با طرف مقابل قرار ملاقات بگذارید.

ب) در خصوص کالایی که معامله می‌نمایید حتما به اتفاق یکدیگر به صنوف مربوطه مراجعه و از آن‌ها مشورت بگیرید.

ج) جهت دریافت ثمن معامله به صورت نقدی یا چک،حتما اصل آن‌ها را به بانک ارائه و از اصالت آن‌ها اطمینان حاصل کرده تا چک‌ها جعلی، سرقتی و یا مفقودی نباشند.

د) درصورت واریز ثمن معامله از طریق اینترنتی و اپلیکیشن‌ها به حساب شما حتما از واریز وجه به حسابتان مطمئن گردید و به رسید ارائه شده از سوی خریدار در گوشی موبایلش اکتفا نکنید چرا که امکان دارد رسید مذکور جعلی باشد.

۲- جوانان جویای کار و اشتغال و همشهریان، قبل از هرگونه فعالیت در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای با استعلام از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان قم و یا با مراجعه به سایت وزارت صمت از دستورالعمل‌ها و مجوز دار بودن یا نبودن شرکت‌های مذکور اطلاعات لازم را کسب  کنند تا گرفتار شرکت‌های هرمی نشوند.

۳- به تماس‌های تلفنی و پیامکی که افراد و شرکت‌های مختلف با شما برقرار می‌کنند مبنی بر اینکه چنانچه کالا و خدمات از آن‌ها خریداری نمایید در قرعه کشی خودرو و غیره شرکت داده می‌شوید اعتنا نکنید و چنین مطلبی صحت ندارد و  مصداق کلاهبرداری و در صورت ارسال کالا یا تقلبی و بدلی  و یا ارزش واقعی آن کمتر است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه