کاخ سفید: حملات سایبری به نهادهای فدرال کاهش یافت
همراه ما باشید

کاخ سفید: حملات سایبری به نهادهای فدرال کاهش یافت

آی‌سی‌تی‌نیوز - کاخ سفید اعلام کرده که میزان حملات سایبری موفق به نهادهای فدرال و دولتی در این کشور در سال 2019 نسبت به سال 2018 هشت درصد کاهش یافته است.

به گزارش فارس به نقل از زددی نت، گزارش جدید کاخ سفید نشان می دهد نهادهای دولتی فدرال در سال ۲۰۱۸ تعداد ۳۱۱۰۷ حمله سایبری را ثبت کرده و گزارش کرده اند. اما تعداد این حملات در سال ۲۰۱۹ برابر با ۲۸۵۸۱ حمله بوده که در مقایسه با سال قبل از آن هشت درصد کاهش نشان می دهد.

گزارش یادشده توسط اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید تهیه شده و حاوی اطلاعاتی در مورد مشکلات امنیتی است که برای دهها نهاد دولتی در آمریکا رخ داده اند.

علت کاهش مختصر تعداد حملات سایبری به نهادهای دولتی آمریکا، کاهش موفقیت حملات موسوم به فیشینگ و ارتقای امنیت وب سایت های دولتی است که باعث شده نفوذ به رایانه ها و سرورهای دولتی دشوارتر شود. در مقابل برخی حملات به سازمان های دولتی بیشتر شده که از جمله آنها می توان به استفاده از حافظه های یو اس بی و هاردهای خارجی آلوده و اتصال آنها به رایانه های هدف اشاره کرد.

گفتنی است در سال ۲۰۱۹، دولت آمریکا بودجه ای ۱۷ میلیارد دلاری را به تامین امنیت سایبری سازمان ها و نهادهای مختلف دولتی اختصاص داده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه