کرایه تاکسی‌های اینترنتی با چه مجوزی ۴۰درصد گران شد؟
همراه ما باشید

کرایه تاکسی‌های اینترنتی با چه مجوزی ۴۰درصد گران شد؟

آی‌سی‌تی‌نیوز - گران شدن کرایه اسنپ امروز شکایت کاربران مجازی را با خود به همراه داشته است. اما این بالا رفتن قیمت‌ها با چه مجوزی انجام گرفته است؟

وانانیوز - امروز حتی اگر دقایقی گذرتان به شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر خورده باشد، متوجه این خواهید شد که سرویس‌های تاکسی آنلاین، کاربران خود را نقره داغ کرده‌اند. پس از آنکه به نظر می‌رسد زندگی در کشور روال عادی خود را از سر گرفته و کسب و کارها به حالت پیش از کرونا بازگشته است، بخشی از مردم همچنان با احتیاط بیشتر به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

در این میان، افرادی که همچنان نگران سلامتی خود هستند، ترجیح می‌دهند به جای استفاده از وسائل نقلیه عمومی از سرویس‌های تاکسی آنلاین مانند تپسی و اسنپ استفاده کنند. اما گران شدن کرایه این تاکسی‌ها باعث شکایت کاربران در شبکه‌های مجازی شد. امروز کاربران زیادی در شبکه اجتماعی به افزایش کرایه تاکسی‌های آنلاین واکنش نشان دادند.

نکته عجیب ماجرا این بوده که این افزایش مانند دفعات سابق در حد نامحسوس و با بالا رفتن تدریجی همراه نبود. گران شدن  ناگهانی کرایه‌ها در آن حد زیاد بود که شکایت کاربران با هشتگ‌های اسنپ و تپسی در توئیتر به راه افتاد. در ادامه مطلب تنها نمونه‌ای از توئیت‌های اعتراض آمیز کاربران در خصوص این موضوع را مشاهده خواهید کرد:

"سی و سه هزارتومان کرایه #اسنپ و پراید بی کولر! افتضاحه! جلال - میرداماد شریعتی"

"از آیت‌لله کاشانی تا فخر رازی ۴۱۵۰۰تومن. این رقم تا چهارشنبه ۳۳۰۰۰تومن بود نهایتا. #اسنپ چه خبره؟"

"من تو تبریز تا به حال کرایه بالای ۱۰ هزار تومن ندیده بودم، از دیروز هر چی درخواست دادم بالای ۱۰ بوده، حتی کوتاهترین مسیر ها رو هم ۶-۸ قیمت می‌ده، #اسنپ چیزی شده ما خبر نداریم؟؟؟" 

"آقایون #اسنپ و #تپسی چه خبرتونه چه خبرتونه.چرا انقدر گرون کردین؟ چیزی شده ما خبر نداریم؟"

"از یوسف آباد تا فلکه اول تهران‌پارس ۲۹هزار تومن!! از نارمک‌ تا یوسف‌آباد ۳۷ تومن! ظاهرا #اسنپ و #تپسی‌ بدون رقیب مشتری‌هاشون زیاد شده و دارن می‌تازونن. آقای #ستاری معاون‌ فناوری که پز‌شون رو میداد بیاد توضیح بده. یا #تاکسیرانی یا هرکی بهش ربط‌ داره. رو حجم‌ تراکنش‌ تیلیاردی میشه!"

"مردم به خاطر شرایط #کرونا مجبورند از #اسنپ و تپسی استفاده کنند، مدیران این دو شرکت هم تصمیم گرفتند کرایه ها را دو برابر کنند… شرکت ایرانی اگر جیب مردم رو خالی نکنه که دیگه ایرانی نیست!"

 

در حال حاضر اسنپ و تپسی در خصوص این گرانی ناگهانی، هیچ واکنشی نشان نداده‌اند. باید دید که آیا مجوزی برای این افزایش قیمت دریافت شده و یا شرکت‌های تاکسی آنلاین، با میل خود اقدام به این گرانی کرده‌اند؟

 

در همین رابطه: افزایش 40درصدی کرایه های تاکسی های اینترنتی
شرکت اسنپ و تپسی چراغ خاموش کرایه سفرهای خود را 40درصد افزایش دادند.
به گزارش اقتصادآنلاین ، این اقدام خودسرانه موجب شکایت اکثر مسافران شده است.
لازم است نهادهای نظارتی به این موضوع ورود کنند تا جلوی این گرانی بدون مجوز گرفته شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه