برای مفاسد مجازی دادگاه در حد افساد فی‌الارض تشکیل می‌شود
همراه ما باشید

رییس کل دادگستری استان همدان:

برای مفاسد مجازی دادگاه در حد افساد فی‌الارض تشکیل می‌شود

برای مفاسد مجازی دادگاه در حد افساد فی‌الارض تشکیل می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه اجازه نمی دهیم جرائم و مفسده های فضای مجازی به فضای حقیقی کشیده شود، گفت: برای برخورد با این گونه مفاسد، دادگاه ویژه حتی در حد افسادفی الارض و محاربه تشکیل می شود.

به گزارش فارس محمدرضا عدالتخواه در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان حوزه قضایی کبودراهنگ با اشاره به اینکه تغییرات و تحولات چند ماهه اخیر در سطح استان بر مبنای پیاده سازی بیانیه گام دوم انقلاب بوده است اظهار کرد: در چند ماهه اخیر و از ابتدای حضور بنده در همدان تا قبل از شیوع کرونا بیش از ۵۰ مرتبه از حوزه های متعدد قضایی در سطح استان بازدید به عمل آمده و حتی پس از شیوع این ویروس منحوس ادامه داشته است.
وی افزود: ۹۰ تغییر جایگاه شغلی در دستگاه قضایی استان در واقع همان ادامه روند حرکت رو به رشد در قوه قضائیه با حضور افراد جدید و جوان برای بهتر دنبال کردن امور قضاست.
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه میانگین سنی دادستان ها و رؤسای دادگستری ها سه تا چهار سال کاهش یافته است گفت: این تغییرات حتی در سطح دادیارها و شعب دادگاه های تجدیدنظر نیز روی داده که به طور قطع به نفع مردم است زیرا وجود نیروهای جوان و تازه نفس در دستگاه قضا به انجام امور سرعت می بخشد.
وی با اشاره به اینکه پیش از این حجم پرونده های ورودی به شعب دادگاه های تجدیدنظر بالا بود، اضافه کرد: از این رو برای رسیدگی به پرونده ها زمان بیشتری صرف می شد، اما با ارتقا و افزایش تعداد این شعب، رسیدگی ها با کیفت بالاتر و سریعتر انجام می گیرد تا جایی که شاهد رضایتمندی مردم هستیم.
عدالتخواه ادامه داد: بنا داریم ستاد تا جایی که امکان دارد جمع شود و صف تقویت شود، بدان معنا که به معاونان گفته شده برای تسریع در امور دادگاه های تجدیدنظر در این شعب نیز فعالیت داشته باشند.
وی به دستورالعمل جدید پرداخت و خاطرنشان کرد: طبق این دستورالعمل قضات برنامه محور هستند، از این رو با تغییرات و جابه جایی ها، هر فرد هنگام رفتن از مسئولیت فعلی، برنامه خود را برای ادامه کار به نفر جایگزین ارائه می دهد تا خللی در روند برنامه ها روی ندهد.
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه در دستگاه قضایی آنچه که ارزشمندتر از هر موضوعی است بی تردید سلامت متولیان از صدر تا ذیل است، گفت: خوشبختانه در استان همدان نیروهای ارزشی و انقلابی فعالیت می کنند.
وی با تأکید بر اینکه خون شهدا ضمانت حرکت مستمر مردم بوده و هست، ادامه داد: از این رو توجه به فضای مجازی و جرائم در این حوزه با رویکرد حرکت در مسیر تفکر شهدا برای ما در اولویت قرار دارد.
عدالتخواه با اشاره به اینکه فضای مجازی نباید محل جولان برای عربده کشی، چاقوکشی و نمایش اسلحه، تصاویر مستهجن و جرائمی از این قبیل باشد، تصریح کرد: باید در برابر اسلحه کشی و جرائمی این گونه در شبکه های اجتماعی با قاطعیت تمام ایستاد تا در نطفه خفه شوند.
وی افزود: نباید بگذاریم جرائم و مفسده های فضای مجازی به فضای حقیقی کشیده شود و شناسایی این گونه جرائم با همکاری و وحدت سربازان گمنام امام زمان(عج)، پلیس فتا و سپاه در یاری رساندن به دادستانی ها در دستور کار قرار دارد.
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه حتی برای برخورد با این مفاسد دادگاه ویژه حتی در حد افساد فی الارض و محاربه تشکیل می شود، اظهار کرد: در این حرکت، وحدت بین دستگاه ها از دادستانی و نیروی انتطامی گرفته تا سایر متولیان امر ضروری است و نباید به متخلفان در فضای مجازی کوچتکرین فرصتی داده شود، چرا که اگر یک نفر فرصت تخلف پیدا کند، تکثیر می شود و در بحران ها همین اوباش به سردسته بحران ها تبدیل می شوند.
وی خاطرنشان کرد: در برخورد با متخلفان در فضای مجازی و حقیقی و به ویژه اخلال گران اقتصادی نباید هیچ گونه اغماضی انجام شود و باید با تخلفات معمولی مردم عادی به نرمی برخورد کرد.
در این مراسم علی نوروزی به عنوان رئیس دادگستری شهرستان کبودراهنگ و محمد محمودوند به عنوان دادستان شهرستان معرفی شدند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه