تعطیلی مدارس گوشی موبایل را گران کرد
همراه ما باشید

رییس اتحادیه فروشندگان موبایل:

تعطیلی مدارس گوشی موبایل را گران کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس اتحادیه فروشندگان موبایل با اشاره به ارتباط گرانی تلفن همراه با تعطیلی مدارس از واردنشدن این محصول به کشور در دو ماه اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، ابراهیم درستی درباره دلایل گران شدن قیمت موبایل، گفت:در روزهای کرونایی به دلیل تعطیلی مدارس و تقاضای دانش آموزان برای خرید موبایل قیمت موبایل بین پنج تا ۲۵ درصد گران شده است.  البته نوسان قیمت دلار نیز در بالا رفتن قیمت موبایل بی‌تاثیر نبوده است.

درستی با بیان این که در دو ماه اخیر هیچ موبایلی وارد کشور نشده است، تصریح کرد: برخی موبایل‌ها در انبار گمرکات است. توصیه ما به شرکت‌های واردکننده این است که در این شرایط از سود ۱۷ تا ۱۸ درصدی خود را کم کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل در پایان درباره مهم‌ترین دلیل گرانی تلفن همراه، اظهار کرد:جنس به اندازه کافی در بازار وجود دارد. فعلا کمبودی در حوزه موبایل نیست. تقاضا برای خرید موبایل دانش آموزان در قیمت موبایل یک درصد تاثیر داشته اما بیشترین علت نوسان قیمت موبایل تحت تاثیر افزایش قیمت دلار است.

در چند ماه اخیر قیمت گوشی موبایل در بازار کشور با جهش قابل توجهی روبرو شد. در بازار فعلی موبایل حتی گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده هم قیمت بالایی دارند.

در این شرایط بسیاری فروشنده‌ها از عرضه گوشی‌های خود به بازار خودداری کرده‌اند. بسیاری از انواع گوشی در فروشگاه‌های اینترنتی ناموجود شده‌اند.

عوامل متعددی مانند بالا رفتن نرخ ارز، افزایش تقاضا، کمبود عرضه داخلی و چالش در بازارهای جهانی موجب افزایش قیمت موبایل شده‌اند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه