بازی‌های اینترنتی و خالی شدن حساب بانکی
همراه ما باشید

بازی‌های اینترنتی و خالی شدن حساب بانکی

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کشف یک پرونده با موضوع سرقت از حساب خبر داد و گفت: متهم در قبال بازی های رایانه ای اقدام به تخلیه کارت بانکی مادرش کرده بود.

به گزارش پلیس فتا، سرهنگ گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر گفت: در تاریخ هشتم اردیبهشت با شکایت خانمی 50 ساله ساکن حوالی غرب تهران با ارائه شکایتی از دادسرای مبارزه با جرائم رایانه ای به پلیس و مراجعه و دادخواهی مبنی بر اینکه برداشت یکصد و هشتاد میلیون ریال از حساب وی و همسرش صورت گرفته، لذا موضوع شکایت در دستور کار پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی اظهار داشت که چندین ماه به دفعات مبالغی از حساب حقوقی و پس انداز وی و همسرش برداشت می شود و این برداشتها غیر عادی به نظر میرسد که مجموعه این مبالغ بیش از یکصدو هشتاد میلیون ریال است .
سرهنگ گودرزی افزود: افسر پرونده در تحقیق اولیه متوجه شد که سامانه پیامکی حساب بانکی شاکی فعال نبوده و او پس از گذشت چند روز متوجه سرقت از حساب کارتی خود شده است و چون اغلب خریدهای او بصورت فیزیکی بوده و در فضای مجازی تراکنشی انجام نمی دهد تحلیل کارآگاهان به سمت کپی برداری از کارت شاکی شد ولی با بررسی فنی مشخص شد که از کارت در خرید بازی های اینترنتی و انجام بازی های آنلاین مورد استفاده قرار گرفته است.
رئیس پلیس فتا پایتخت بیان داشت: با دعوت از شاکی مشخص شد تراکنشها مستقیماً با گوشی هوشمند خود شاکی انجام شده و او به این نتیجه رسید که احتمالا فرزندش از کارت برای انجام بازی های آنلاین استفاده کرده است.
این مقام مسئول اظهار داشت: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد فرزند خانواده بدون اطلاع پدر و مادرش ضمن فعال نمودن رمز دوم و رمز پویا کارت ، از آن در جهت خرید و استفاد از بازی های آنلاین کرده است ، لذا فرزند شاکی به پلیس دعوت شد.
سرهنگ گودرزی گفت :متهم در مواجهه با اسناد و مدارک اقرار کرد ضمن عضویت در بازیهای آنلاین هزینه را از حساب والدین خود برداشت و صرف این کار کرده است که پرونده پس از گذشت شاکی و رضایت او به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد . 
سرهنگ داوود گودرزی خاطر نشان کرد :مصداق فرمایش حضرت علی (ع) فرزندان خود را به زمان خویش تربیت کنید، بنابراین والدین باید ضمن آگاهی کافی با تکنولوژی روز و آموزش به فرزندان ، نظارت لازم و کافی برفعالیت آنها داشته باشند .

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه