مصرف اینترنت کشور ۲ برابر شد
همراه ما باشید

مصرف اینترنت کشور ۲ برابر شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران از افزایش ۲ برابری مصرف اینترنت در کشور خبر داد و گفت: این افزایش مصرف در اوایل اسفند باعث افت کیفیت شد.

محمدرضا بیدخام در گفت‌وگو با میزان با اشاره به خدمات غیر حضوری مخابرات در ایام بیماری کرونا اظهار کرد: از گذشته برخی از خدمات مخابرات به صورت غیرحضوری ارائه می‌شد، اما با شیوع کرونا تنوع این خدمات تقویت شد و باعث کاهش مراجعه حضوری و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: بر روی سایت شرکت مخابرات، سامانه ۲۰۲۰ و ۲۰۰۰ امکان ارائه خدمات به مشتریان به صورت غیر حضوری فراهم شده و تقاضا ما از مردم این است که برای رعایت فاصله گذاری و جلوگیری از شیوع کرونا از مراجعه حضوری به مراکز مخابراتی پرهیز کنند.

به گفته وی؛ تعداد خطوط تلفن ثابت بالغ بر ۲۹ میلیون اشتراک رسیده، ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک ADSL و ضریب نفوذ تلفن ثابت ۳۴.۵۵ درصد و ضریب نفوذ ADSL خانوار ۱۵.۴۸ درصد است.

وی با اشاره به اقدامات شرکت مخابرات در اوایل بیماری کرونا در اسفندماه اظهار کرد: تقویت و توسعه شبکه مخابرات از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری، تامین زیرساخت اپراتور‌های ارتباطی تامین پهنای باند اینترنت برای مشترکان خطوط ثابت، ارائه بسته ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان به مشترکان خانگی، تامین زیرساخت مدارس و مراکز آموزشی جهت آموزش مجازی و افزایش مبلغ میان دوره قبوض تلفن ثابت بخشی از خدمات ارائه شده از سوی شرکت مخابرات است.

بیدخام بیان کرد: در اوایل اسفند ۹۸ میزان مصرف اینترنت ۴۲۰۰ ترابایت بود و با شیوع ویروس کرونا و افزایش استفاده مردم از اینترنت این رقم با افزایش دوبرابری به ۸۴۰۰ ترابایت در اواخر اسفند رسید.

وی افزود: این افزایش مصرف در اوایل اسفند باعث افت کیفیت شد، اما در ادامه با اقداماتی از سوی مخابرات کیفیت خدمات افزایش یافت.

بیدخام با بیان اینکه شرکت مخابرات به دنبال جایگزینی VDSL با سرویس ADSL است؛ عنوان کرد: سرویس VDSL نسل جدید از تکنولوژی است که به ترتیب ۴ و ۱۰ برابر سرعت دانلود و آپلود بیشتری نسبت به سرویس ADSl دارد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران عنوان کرد: در سرویس VDSL خدمات جدیدی مانند تلفن اینترنتی و ویدیو کنفرانس در بستر این سرویس ارائه می‌شود.

بیدخام بیان کرد: ثبت نام برای دریافت VDSL آغاز شده است و تاکنون حدود ۲۵۰ هزار ثبت نام اولیه صورت گرفته است و در فاز اول برای شهر تهران و قم ۵۵۰ هزار اشتراک VDSL تا پایان سال در نظر گرفته شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه