دستگیری تعمیرکار سوءاستفاده کننده از اطلاعات تلفن همراه شهروندان
همراه ما باشید

دستگیری تعمیرکار سوءاستفاده کننده از اطلاعات تلفن همراه شهروندان

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از دستگیری تعمیرکار تلفن همراه که باخیانت در امانت و سرقت اطلاعات صفحه اینستاگرام قصد اخاذی داشت ،خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرگرد یوسف شاکری رئیس پلیس فتا خراسان شمالی در تشریح این خبر گفت:پیرو شکایت یکی از شهروندان و برابر اظهارات وی ،شخصی ناشناس ضمن دسترسی غیرمجاز به صفحه اینستاگرام شاکی ؛ با ارسال پیام‌های تهدیدآمیز از او مبالغی را اخاذی کرده بود.

وی افزود:با توجه به حساسیت پرونده،موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت و با اقدامات فنی،متهم به هویت معلوم شناسایی و با هماهنگی قضایی،متهم به همراه کلیه ادله‌ی دیجیتالی کشف‌شده،به پلیس فتا انتقال داده شد.

سرگرد یوسف شاکری تصریح کرد:در بازجویی‌های اولیه متهم سعی می‌کرد با ارائه اطلاعات ضدونقیض،روند رسیدگی به پرونده را منحرف کند،لذا با حضور شاکیه و در مواجهه با مستندات و مدارک جمع‌آوری‌شده از سوی کارشناسان پلیس فتا،ضمن اقرار به جرم خود بیان داشت " هنگام مراجعه شاکیه جهت تعمیر گوشی تلفن همراه خود،از اعتماد وی سوءاستفاده کرده و در فرصت مناسب اقدام به سرقت اطلاعات حساب کاربری او کرده است. 

این مقام مسئول بیان داشت : درحالی‌که تحقیقات از متهم ادامه داشت،فرد دیگری که متهم از کارت‌بانکی وی جهت اخاذی و واریز وجه استفاده کرده بود نیز با حضور در این پلیس از این فرد شکایت کرد.

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی ضمن توصیه به شهروندان در مورد عدم ذخیره اطلاعات شخصی و خصوصی در تبلت،لپ‌تاپ و گوشی‌های تلفن همراه افزود:حفظ حریم خصوصی کاربران در گام نخست بر عهده خودشان است.حافظه‌های موجود در تلفن همراه محل مناسبی برای نگهداری اطلاعات شخصی و خصوصی افراد نیست و امکان سوء‌استفاده افراد فرصت‌طلب از آن وجود دارد.

سرگرد یوسف شاکری تأکید کرد:پلیس فتا با افرادی که اقدام به رفتارهای مجرمانه در فضای مجازی و سوء‌استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد کنند به‌شدت برابر قانون برخورد خواهد کرد و تحویل دستگاه عدالت خواهند شد.

وی افزود:شهروندان برای تعمیر گوشی تلفن همراه،لپ تاپ و دوربین عکاسی به افراد دارای صلاحیت و معتمد مراجعه کنند و قبل از تحویل تجهیزات خود به تعمیرکار،حافظه جانبی آن را خارج کرده و نزد خود نگه‌دارند و حتماً نکات امنیتی مربوط به حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی را به‌صورت کامل انجام دهند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک،آن را از طریق 110 یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه