حالت تاریک به واتس اپ می آید
همراه ما باشید

حالت تاریک به واتس اپ می آید

حالت تاریک به واتس اپ می آید

آی‌سی‌تی‌نیوز - به لطف فعالسازی حالت تاریک، پس‌زمینه اپلیکیشن‌ها به رنگ تیره در می‌آید تا پس‌زمینه‌های سفید با نور زیادی که تولید می‌کنند چشمان‌تان را آزار ندهند. این ویژگی به قدری در چشم کاربران مفید ظاهر شده که گوگل و اپل قصد دارند در اندروید Q و iOS 13 آن را به صورت فراگیر به کل محیط سیستم عامل گسترش بدهند.

به لطف فعالسازی حالت تاریک، پس‌زمینه اپلیکیشن‌ها به رنگ تیره در می‌آید تا پس‌زمینه‌های سفید با نور زیادی که تولید می‌کنند چشمان‌تان را آزار ندهند. این ویژگی به قدری در چشم کاربران مفید ظاهر شده که گوگل و اپل قصد دارند در اندروید Q و iOS 13 آن را به صورت فراگیر به کل محیط سیستم عامل گسترش بدهند.

به گزارش وبسایت WABetaInfo، واتس‌اپ یکی از اپلیکیشن‌هایی است که به زودی این قابلیت را برای نسخه اندروید خود ارائه خواهد کرد. با دریافت آخرین نسخه بتای واتس اپ برای اندروید (نسخه 2.19.82) می‌توانید به ویژگی حالت تاریک دسترسی پیدا کنید.

 

حالت تاریک مدتی است که برای نسخه iOS واتس اپ ارائه شده، اما در اندروید هنوز در مرحله تست بتا به سر می‌برد و در حال حاضر فقط به منوی تنظیمات محدود شده. نکته بعد اینکه با توجه به اسکرین‌شات‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد حالت تاریک نسخه اندروید پس‌زمینه را تماما به رنگ مشکی در نمی‌آورد و رنگی که مشاهده می‌کنید، خاکستری تیره خواهد بود.

این بدان معناست که در نمایشگرهای امولد، نباید با فعالسازی حالت تاریک واتس اپ انتظار کاهش مصرف باتری را داشته باشید که مطمئنا برای کاربران دیوایس‌های دارای این نوع نمایشگر خبر خوشحال‌کننده‌ای نیست.

اما در کنار حالت تاریک، آخرین نسخه بتای واتس اپ نام فایل‌های صوتی را به نوار پخش آن‌ها اضافه کرده که در نسخه‌های قبلی اثری از آن دیده نمی‌شد. برای دریافت این نسخه بتا و امتحان ویژگی‌های جدید می‌توانید همین حالا به پلی استور گوگل مراجعه نمایید.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه