۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در مرکز نوآوری امیرکبیر مستقر می‌شوند
همراه ما باشید

تا پایان سال

۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در مرکز نوآوری امیرکبیر مستقر می‌شوند

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسعه مراکز نوآوری در دانشکده‌های این دانشگاه و افزایش نوآوری را از برنامه‌های این دانشگاه برای رسیدن به نسل سوم دانست و گفت: با اقدامات انجام شده تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان ما به ۲۳۰ شرکت رسیده است و تا پایان سال جاری از مرز ۳۰۰ شرکت عبور خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، احمد معتمدی امروز در بیست و هشتمین کنفرانس بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران با اشاره به اقدامات این دانشگاه در زمینه توسعه علمی و صنعتی، افزود: در این راستا ارتقای علمی دانشگاه از طریق قرار گرفتن در میان دانشگاه‌های نسل سوم را در دستور کار قرار داده‌ایم. دانشگاه‌های نسل سوم دانشگاه‌هایی هستند کارآفرین که در عرصه‌های اقتصادی نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به این نوع دانشگاه‌ها گام‌های موثری برداشته شده است، یادآور شد: نمونه آن ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان است که از ۱۴ شرکت در سال ۱۳۹۳ از مرز ۲۳۰ شرکت عبور کرده است.

رئیس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه این تعداد تا پایان سال جاری از مرز ۳۰۰ شرکت عبور خواهد کرد، اضافه کرد: علاوه بر آن اقدام به ایجاد مراکز نوآوری در دانشکده‌ها کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به مرکز نوآوری دانشکده مکانیک این دانشگاه اشاره کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌های مهارت افزایی که در این مرکز نوآوری اجرایی می‌شود، آثار دانشگاه نسل سوم به طور ملموس در این دانشگاه مشاهده شود.

معتمدی، افزایش قراردادهای صنعتی و توسعه نوآوری را از جمله برنامه‌های این دانشگاه برای رسیدن به دانشگاه نسل سه نام برد و یادآور شد: برگزاری چنین نشست‌هایی از دیگر فعالیت‌هایی است که ما را در رسیدن به دانشگاه نسل سوم و ارتقای علمی یاری می‌کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه