نگرانی سازمان ملل از افزایش جرایم سایبری
همراه ما باشید

نگرانی سازمان ملل از افزایش جرایم سایبری

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر بخش خلع سلاح سازمان ملل می‌گوید، پاندمی کرونا ویروس جهان را به سمت افزایش ابتکارات، فناوری و همکاری آنلاین سوق می‌دهد اما جرایم سایبری نیز در این دوران رو به افزایش هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ایزومی ناکامیتسو، معاون دبیر کل سازمان ملل در امور خلع سلاح در نشست غیررسمی شورای امنیت گفت، گزارش‌های نگران کننده‌ای علیه سازمان‌های بهداشتی و نهادهای تحقیقات درمانی در سراسر جهان به گوش می‌رسد. در این دوران کروناویروس، یک رشد ۶۰۰ درصدی در ارسال ایمیل‌های ویروسی در سراسر جهان داشته‌ایم.

وی ادامه داد، افزایش وابستگی دیجیتال خطر رویدادن حملات سایبری را افزایش می‌دهد و تخمین زده می‌شود که هر ۳۹ ثانیه یک حمله سایبری رخ می‌دهد.

براساس گزارش اتحادیه ارتباطات از راه دور بین الملل، نزدیک به ۹۰ کشور هنوز در مراحل اولیه تعهد به امنیت سایبری قرار دارند.

این نماینده ویژه در امور خلع سلاح همچنین گفت، تهدید مربوط به استفاده از اطلاعات و فناوری ارتباطات فوریت دارد. اما اخبار خوبی هم در این بین وجود دارد که شامل یک پیشرفت جهانی در سازمان ملل برای رسیدگی به چنین تهدیدهایی است که در نتیجه توسعه و تحول هنجارها برای استفاده از چنین فناوری‌هایی است.

نخست وزیر استونی که ریاست شورای امنیت را برعهده دارد و نشست روز جمعه را درباره ثبات سایبری و واکنش‌های دولت‌ها در فضای مجازی برعهده داشت، گفت: بحران ویروس کرونا فشار مضاعفی را بر خدمات حساس ما در راستای امنیت سایبری وارد کرده است. به همین دلیل، یک فضای سایبری امن و عملگرا بیش از هر زمان دیگری نیاز است.

وی همچنین حملات سایبری علیه بیمارستان‌ها، نهادهای تحقیقات درمانی و سایر زیرساخت‌ها به ویژه در دوران کرونا را محکوم کرد و آن را غیرقابل قبول خواند و گفت: این مساله اهمیت دارد که مهاجمان را دستگیر و مجازات کنیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه