ادعای صهیونیست‌ها درباره ابعاد حمله سایبری به سامانه‌های بندری ایران
همراه ما باشید

ادعای صهیونیست‌ها درباره ابعاد حمله سایبری به سامانه‌های بندری ایران

آی‌سی‌تی‌نیوز - رسانه‌های رژیم صهیونیستی تلویحا گزارش‌های منتشر شده در مورد حمله سایبری این رژیم به سامانه‌های بندری ایران را تایید کردند.

ناوچه کنارک روز ۲۱ اردیبهشت‌ماه در حین تمرین شناورهای نیروی دریایی ارتش شناور پشتیبانی دچار حادثه شد. اتفاقی که به شهادت ۱۹ تن از ملوانان کشورمان انجامید و همچنان علل حادثه برای ناوچه کنارک در دست بررسی است. چندروز بعد از حادثه برای ناوچه کنارک، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در گزارشی مدعی شد، اصابت ناوچه کنارک نشان می‌دهد جنگ جدیدی در افق منطقه خاورمیانه قابل مشاهده است که می‌توان آن را جنگ سایبری بین ایران از یک‌سو و ایالات متحده در کنار برخی از کشورهای عربی و اسرائیل از سوی دیگر قلمداد کرد. اما در پس این ادعاها حالا رسانه‌های رژیم صهیونیستی تلویحا گزارش‌های منتشر شده در مورد حمله سایبری این رژیم به سامانه‌های بندری ایران را تایید کردند.

رسانه‌های مختلف رژیم صهیونیستی ازجمله شبکه ۲۰ تلویزیون این رژیم و روزنامه‌های یسرائیل هیوم و یدیعوت احارانوت در گزارش‌های مشابهی با بازنشر گزارش روزنامه واشنگتن پست ادعا کردند این اقدام در واکنش به حمله سایبری اخیر انجام‌گرفته علیه رژیم اسرائیل بوده‌است.

روزنامه یسرائیل هیوم که به ارگان بنیامین نتانیاهو معروف است با چاپ تصویری از ناوچه کنارک به همراه این خبر نوشت: حمله سایبری انجام‌گرفته سامانه‌های بنادر ایران را برای چند روز از کار انداخت.

به‌زعم این روزنامه عبری زبان این اقدام در واکنش به حمله سایبری علیه مراکز زیربنایی اسرائیل انجام گرفته‌است.

این روزنامه اعتراف کرد ظاهرا حمله سایبری توسط اسرائیل انجام‌شده و یک واکنش انتقام‌جویانه نسبت به هک شدن سامانه‌های توزیع آب اسرائیل بوده‌است.

دیمیتری الوروویچ کارشناس امنیت سایبری پژوهشکده تحقیقات امنیتی بیلفر وابسته به دانشگاه هاروارد هم در این رابطه به این روزنامه عبری زبان گفت: این نوع اقدامات با سیاست‌های اسرائیل همخوانی کامل دارد.

سیاست رژیم تل‌آویو معمولا بر عدم به عهده گرفتن مستقیم اقدامات تروریستی و تخریبی در مناطق مختلف جهان است و معمولا این اقدامات را از طریق انتشار اطلاعات آن در رسانه‌های غربی به ویژه آمریکایی و بازنشر آن در رسانه‌های خود رسانه‌ای می‌کند.

پایگاه صهیونیستی واللا به نقل از مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی خبر داد به تمامی مسئولان امنیت شبکه در مراکز حساس و زیربنایی دستور داده شده‌است هوشیاری کامل خود را حفظ کنند، زیرا هر آن احتمال حمله سایبری از سوی ایران یا طرف‌های متحد این کشور وجود دارد.

به نوشته این پایگاه عبری‌زبان که شماری از رسانه‌های صهیونیستی هم از آن نقل قول کرده‌اند، مسئولان امنیت سایبری در ارتش هم برای مقابله با هر نوع تهاجم در آماده‌باش قرار گرفتند. همچنین خبر رسید مسئولان امنیت شبکه ادارات حساس و زیربنایی در بخشنامه‌هایی به کارمندان نسبت به باز کردن ایمیل یا دانلود کردن فایل از فرستنده‌هایی که هویت آنها برایشان کاملاً مشخص نیست امتناع کرده و از استفاده از نام کاربری یا مشخصات خود در مراکز و دستگاه‌های کاملا حفاظت‌شده اجتناب کنند. همچنین از این پس کارمندان فعال در مراکز حساس اجازه دانلود کردن اپلیکیشن‌ها را به جز از سایت‌های خاص روی موبایل‌های خود نخواهند داشت.
مرجع : اعتمادآنلاین

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه