۹۴درصد کرجی‌ها کارت هوشمند ملی گرفتند
همراه ما باشید

۹۴درصد کرجی‌ها کارت هوشمند ملی گرفتند

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل ثبت احوال البرز با اشاره به اهمیت استفاده از کارت هوشمند ملی گفت: تاکنون۹۴ درصد ساکنان ین استان کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند.

محمد علی رفیع پور درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: حدود ۶ درصد از مردم این استان فاقد کارت هوشمند ملی هستند که باید هرچه سریع تر اقدام کنند.
اکنون کارت های ملی قدیمی هیچگونه کاربرد قانونی نداشته و دارندگان آنها دراسرع وقت باید برای دریافت کارت هوشمندملی اقدام کنند.
متقاضیان کارت هوشمند ملی می توانند به صورت اینترنتی پیش ثبت نام خود را انجام داده و پس از اخذ نوبت در مهلت مقرر به دفاتر صدور کارت ملی هوشمند مراجعه کنند.
کارت ملی هوشمند به عنوان مقدمه ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی، می تواند موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت، مردم و بنگاه ها شود.
وی افزود: باتوجه به سیاست های عمومی مبنی بردولت الکترونیک، سازمان ثبت احوال کشور با بهره گیری از تمام توان عملیاتی خود زمینه را برای صدورکارت های هوشمند برای افراد مشمول فراهم کرده است.
کارت های مذکور زمینه تجمیع کارت های موجود را فراهم کرده و این مهم مورد تاکید مسئولان مربوطه از جمله وزیر ارتباطات وفن آوری اطلاعات قرار گرفته است.
مدیرکل ثبت احوال استان البرز یادآور شد که سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، در نظر دارد تا طی یک طرح برنامه ریزی شده، کارت های ملی هوشمند را جایگزین کارت های ملی فعلی کند.
وی تاکید کرد: کارت ملی هوشمند به عنوان مقدمه ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی، می تواند موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت، مردم و بنگاه ها شود.
رفیع پور افزود: با پیاده سازی طرح کارت هوشمند ملی، این امکان فراهم می شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شود.
اکنون در استان البرز حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر واجد شرایط کارت هوشمند ملی هستند.

 

در همین رابطه: ۸۵ درصد زنجانی ها کارت هوشمند ملی دریافت کردند
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: تا پایان سال گذشته ۷۱۴ هزارو ۸۲ نفر در این استان کارت هوشمندملی دریافت کردند که این تعداد معادل ۸۵.۱۶ درصد ازجمعیت واجدین شرایط است.
سید علی شفیعی روز سه شنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران افزود: ۸۳۸ هزار و ۵۵۶ نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند.
بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت استان زنجان یک میلیون و ۵۷ هزار و ۴۶۱ است.
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: با بیان اینکه ۴۹ مرکز برای اخذ درخواست کارت های هوشمند ملی در استان زنجان دایر است، گفت: این مراکز شامل ۱۲ اداره، ۲ نمایندگی، ۱۱ ایستگاه پست، ۱۶ دفتر پیشخوان و ۸ ایستگاه سیار است.
شفیعی افزود: افرادی که تاکنون برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند به مراکز و ایستگاه های کاری مراجعه کنند.
کارت هوشمند ملی یا کارت ملی نوعی کارت دیجیتالی است که توسط سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، صادر می شود، این کارت ها جایگزین کارت های ملی شده اند که با اتصال به یک کارتخوان، می توان به اطلاعات درون آن دسترسی پیدا کرد.
با پیاده سازی طرح کارت هوشمند ملی، این امکان فراهم می شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شوند. این موضوع می تواند موجب بهبود سطح کیفی زندگی مردم و بالا بردن سطح رضایت مردم از دولت شود. اطلاعات درون کارت هوشمند ملی به صورت رمزنگاری شده نگهداری می شوند که خود کارت از دسترسی های غیرمجاز به آن جلوگیری می کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه