فطریه‌ را به کلاهبرداران اینترنتی ندهید
همراه ما باشید

رییس پلیس فتا البرز:

فطریه‌ را به کلاهبرداران اینترنتی ندهید

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا البرز گفت: با توجه به نزدیکی عید سعید فطر، مردم مراقب کلاهبرداری با ترفند دریافت کمک‌های خیرخواهانه و جمع‌آوری فطریه در فضای مجازی باشند.

پلیس سرهنگ محمد اقبالی، رئیس پلیس فتای استان البرز گفت: سوء استفاده کنندگان با تبلیغات کاذب در فضای مجازی سعی در جلب اعتماد کاربران فضای مجازی را دارند تا از حساب‌های آنها برداشت غیر مجاز کنند.

رئیس پلیس فتای البرز افزود: مردم چنانچه قصد دارند فطریه و کفاره روزه خود را در بستر فضای مجازی یا از طریق مؤسسات خیریه معتبر در این حوزه پرداخت کنند باید نسبت به اصالت آن ها اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به پرداخت وجه کنند.

سرهنگ اقبالی گفت: در چنین شرایطی متأسفانه افرادی سودجو و کلاهبردار با ایجاد صفحات جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عناوین فریبنده و وابسته به مؤسسات خیریه و قرار دادن شماره حساب و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از مردم را دارند.

او افزود: هموطنان برای هرگونه پرداخت فطریه و کفاره، فقط از طریق نهادهای ذی صلاح که توسط رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی اعلام شده، اقدام و از پرداخت‌های اینترنتی در این گونه صفحات خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد کمک انسان دوستانه را دارند به صفحه‌های معتبر مراجعه تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

سرهنگ اقبالی افزود: کاربران هنگام وارد کردن اطلاعات بانکی خود، به آدرس سایت و درگاه بانک مورد نظر دقت و توجه داشته باشند که باhttps آغازشود.او گفت: کاربران در صورت مشکوک شدن به صفحات جعلی با عناوین جمع آو ری فطریه و زکات، موضوع را به پلیس فتا این استان به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir اطلاع دهند

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه