بهره مندی ۹۵ درصد دانشگاه‌ها از اینترنت رایگان
همراه ما باشید

بهره مندی ۹۵ درصد دانشگاه‌ها از اینترنت رایگان

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکنون ۹۰ تا ۹۵ درصد دانشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، از اینترنت مجانی بهره‌مند شده اند.

آقای مجتبی خاکی صدیق در حاشیه نخستین نشست مجازی معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مصاحبه با صدا و سیما، افزود: آموزش‌های الکترونیک و غیرحضوری نخستین بار در طول سه ماهه گذشته در دانشگاه‌ها برگزار شد و این مسئله نگرانی‌ها و سوالات زیادی را در ذهن جامعه دانشجویی و اعضای هیئت علمی ایجاد کرد، اما هم اکنون بعد از گذشت سه ماه می‌توانیم بگوییم که آموزش عالی در دوره آموزش الکترونیک توانست نمره خوبی کسب کند و فعالیت آموزش عالی در این عرصه درخور تحسین است.
وی گفت: ما از دانشگاه‌ها انتظار داریم که با توجه به شرایط کشور در خصوص شیوع ویروس کرونا با دانشجویان همکاری داشته باشند و دانشجویان بتوانند با کمترین مشکل و دغدغه دوره تحصیلی را به پایان برسانند.
آقای خاکی صدیق درخصوص حذف ترم دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌ها در این خصوص حتی الامکان کمک کنند. ما نمی‌توانیم فرمولی واحد برای آن‌ها با توجه به پراکندگی مکانی، جمعیت دانشجویی، زیرساخت‌ها و تجربه آموزش الکترونیکی در نظر بگیریم و این تصمیمات به خود دانشگاه‌ها واگذار شده است.
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: با توجه به اینکه ارزیابی دقیقی از داده‌های دانشگاه‌ها درخصوص فعالیت الکترونیکی نداریم، فرایند ارزیابی و نظارت بر عملکرد موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم تا یک ماه آینده نتایج اولیه این ارزیابی را بدست آوریم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه