دستور الکترونیکی شدن صدور بیمه شخص ثالث ابلاغ شد
همراه ما باشید

دستور الکترونیکی شدن صدور بیمه شخص ثالث ابلاغ شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس کل بیمه مرکزی به شرکت های بیمه ای ابلاغ کرد که به منظور تسهیل دسترسی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات بیمه نامه های خود و ارائه خدمات بیمه ای به آنها بدون نیاز به ارائه نسخه فیزیکی بیمه نامه، از ابتدای خردادماه سال جاری اقدامات چهار گانه زیر را انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، غلامرضا سلیمانی در این ابلاغیه شرکت های بیمه ای راموظف کرده است تا زیرساخت های لازم برای دسترسی و اخذ الکترونیکی کلیه اطلاعات بیمه نامه شخص ثالث صادره را با حفظ امنیت اطلاعات شخصی اشخاص، برای بیمه گذاران خود فراهم نمایند.
رییس شورای عالی بیمه هم چنین به شرکت های بیمه ای تاکید کرده است که کلیه بیمه نامه های شخص ثالث خود را پس از دریافت کد یکتا از بیمه مرکزی ایران صادر نموده و لینک دریافت نسخه قابل چاپ بیمه نامه را از طریق ارسال پیامک، کد یکتا، آدرس الکترونیکی صفحه استعلام اصالت بیمه نامه از بیمه مرکزی ایران و نیز از آن شرکت را به بیمه گذاران خود اعلام نمایند.
سلیمانی در این ابلاغیه اعلام کرده است که شرکت های بیمه ای کلیه فرآیندهای صدور و پرداخت خسارت بیمه نامه شخص ثالث از جمله فروش و تمدید بیمه نامه، اعمال تخفیف عدم خسارت و رسیدگی و پرداخت خسارت را بدون نیاز به ارائه بیمه نامه فیزیکی انجام دهند.
رییس کل بیمه مرکزی شرکت های بیمه ای را موظف کرده است که این موارد را از طرق مقتضی به اطلاع بیمه گذاران و سایر ذی نفعان برسانند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه