دانش‌بنیان‌های تهران ٤٠ هزار میلیارد تومان فروش داشتند
همراه ما باشید

‌استاندار تهران:

دانش‌بنیان‌های تهران ٤٠ هزار میلیارد تومان فروش داشتند

آی‌سی‌تی‌نیوز - ‌استاندار تهران با اشاره به فروش ٤٠ هزار میلیارد تومانی و سهم حدود ۶۰ درصدی اشتغال شرکت‌های دانش بنیان استان تهران در کل کشور گفت: ستاد تسهیل زمینه فروش حداقل ٦٠ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان را در سال جهش تولید فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در استان تهران بر اساس گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷ در کل کشور ۴۰۵۰ شرکت بوده است که از این تعداد ۲۰۵۰ شرکت یعنی بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان در استان تهران بودند.
 
وی ادامه داد: در سال ۹۸ تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در کل کشور به ۴۹۰۰ شرکت رسید که از این تعداد ۲۶۰۰ شرکت یعنی بیش از ۵۶ درصد شرکت‌ها در تهران فعال هستند.
 
استاندار تهران سپس با اشاره به اینکه در مجموع ۱۷۶ هزار شغل توسط شرکت‌های دانش بنیان در کشور ایجاد شده که ۱۰۰ هزار شغل یعنی حدود ۶۰ درصد مربوط به استان تهران است، اظهارکرد: میزان اشتغال ایجاد شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تا سال ۹۷ در کل کشور ۱۴۹ هزار شغل بود که ۸۸ هزار اشتغال در تهران بود .  همچنین میزان اشتغال ایجاد شده توسط این شرکت‌ها در طول سال ۹۸ در کل کشور ٢٧ هزار شغل رسیده که از این تعداد ١٢هزار شغل یعنی بیش از ٤٣درصد مربوط به استان تهران بوده است.
 محسنی بندپی با اشاره به فروش شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد: میزان فروش شرکت‌های دانش بنیان در سال ۹۸ در کل کشور ۶۳ هزار میلیارد تومان و در استان تهران ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده که ظرفیت بزرگی در استان است. 
وی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان گفت: به معاونت اقتصادی و حوزه جذب و سرمایه‌گذاری تاکید شده که در ستاد تسهیل به‌صورت ویژه به موضوع شرکت‌های دانش‌بنیان توجه کنند و در این زمینه تسهیلگری داشته باشند تا بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بتوانیم در این زمینه به دستاوردهای خوبی برسیم.
 بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، محسنی بندپی همچنین اظهارکرد: میزان فروش شرکت‌های دانش بنیان از ۴۰ هزار میلیارد تومان باید امسال حداقل به ٦٠ هزار میلیارد تومان برسد که این امر می‌تواند نقش مهم و اثرگذاری در تحقق اقتصاد بدون نفت داشته باشد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه