مشکلات داروسازان با نسخه نویسی الکترونیکی
همراه ما باشید

مشکلات داروسازان با نسخه نویسی الکترونیکی

آی‌سی‌تی‌نیوز - از جامعه فرهیخته پزشکی کشور انتظار می رود که در اجرای پروژه همکاری های لازم را داشته و در عین حال دستگاه های بیمه ای هم باید بگونه ای تدبیر کنند که زمینه مشارکت تمامی شرکای کاری فراهم گردد.

 به گزارش اخبار پولی مالی،حنان حاج محمودی مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت در تشریح نشست سازمان بیمه سلامت و مسئولان انجمن داروسازان ایران گفت: این جلسه با توجه به اجرای پروژه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی در کشور به منظور تبادل تجربیات و بررسی راهکارهای پیشنهادی انجمن داروسازان در جهت پیشرفت و تسریع این پروژه برگزار شد.

در ابتدا انجمن داروسازان نظرات و مشکلات موجود در بحث نسخه نویسی الکترونیکی را مطرح کردند، در ادامه مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن تاکید بر توجه به رفع مشکلات داروسازان در سراسر کشور یادآوری نمود که استقرار دولت الکترونیک در حال حاضر رویکرد اصلی کشور است و در روزهای اخیر ضرورت آن بیشتر از قبل نیز احساس می گردد.

طبق تاکیدات مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بحث نسخه پیچی الکترونیک یکی از  پروژه های مهم این سازمان است که نیازمند همکاری همه شرکا بویژه داروسازان عزیز در سراسر کشور است. البته ذات پروژه های الکترونیکی و تغییر رفتار به طور طبیعی مقاومتهایی به همراه دارد، اما از جامعه فرهیخته پزشکی کشور انتظار می رود که در اجرای پروژه همکاری های لازم را داشته و در عین حال دستگاه های بیمه ای هم باید بگونه ای تدبیر کنند که زمینه مشارکت تمامی شرکای کاری فراهم گردد.

هچنین در این نشست تاکید شد که باید به سمت ایجاد مشوق های لازم برای شرکای کاری حرکت کرد و براین مساله توجه شد که به افراد فعال در اجرای این پروژه وام های کم بهره پرداخت شود و همچنین پرداخت مطالبات بیمه ای آنها در اولویت قرار گیرد.

از سوی دیگر انجمن داروسازان ضمن تاکید بر اصل پروژه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی آمادگی خود را برای اجرای آن اعلام کردند و در پایان مقرر شد دراین خصوص تفاهم نامه ای مبادله و کمیته فنی جلسات مشترکی را با انجمن داروسازان با هدف رفع مشکلات احتمالی تشکیل دهند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه