تعیین سهمیه ثبت‌نام در «شاد»
همراه ما باشید

تعیین سهمیه ثبت‌نام در «شاد»

آی‌سی‌تی‌نیوز - سهمیه‌های ثبت‌نام در مدارس دوره‌های مختلف تحصیلی از طریق سامانه‌های دانش‌آموزی به ویژه «شبکه آموزشی دانش‌آموزان(شاد)» جهت معرفی دانش‌آموزان به مدارس همجوار یا محل سکونت تعیین می‌شود.

خبرگزاری فارس ـ سال تحصیلی 99ـ1398 با توجه به شیوع کرونا، سال پر از تعطیلی بود اما این سال تحصیلی با تمام مشکلاتش و آموزش‌های تلویزیوین و مجازی، رو به اتمام است.

نگرانی خانواده‌ها در کنار آموزش امسال و ارزشیابی پایان سال، ثبت‌نام فرزندشان در مدرسه برای سال تحصیلی آینده است؛ دستگاه تعلیم و تربیت هم بر همین اساس به منظور انجام ثبت‌نام در فضایی امن و آرام، دستورالعمل اجرایی ثبت‌نام دانش‌آموزان را با امضای وزیر آموزش و پرورش در تاریخ 22 اردیبهشت به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل، مواردی تأکید شده است:

1- رعایت اصل تکریم، کرامت انسانی و حفظ احترام خانواده‌ها و فرزندان آنان طی فرایند ثبت‌نام.

2- انتخاب افرادی دارای حسن خلق، منعطف، صبور و آگاه به قوانین و مقررات در ستادهای ثبت‌نام استان و مناطق.

3- معرفی مدارس از نظر موقعیت جغرافیایی، جنسیت، دوره تحصیلی، نوع امکانات از طریق «شبکه آموزشی دانش‌آموزان(شاد)» جهت اطلاع خانواده‌ها و دانش‌آموزان.

4- ضرورت هماهنگی با ستاد کرونا و اداره کل بهداشت استان به منظور بهره‌مندی از دستورالعمل‌های بهداشتی با عنایت به شیوع ویروس کرونا.

5- ایجاد زمینه لازم در خصوص طراحی و اجرای پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در هنگام ثبت‌نام.

6- تمهید مقدمات لازم به منظور پیشگیری از ازدحام خانواده‌ها و دانش‌آموزان در صورت ضرورت ثبت‌نام حضوری در مدارس(ورودی دوره‌ها) و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، مراجعه بر اساس حروف الفبا و سیستم نوبت دهی الکترونیکی.

7- اتخاذ تدابیر لازم جهت کاهش استرس و نگرانی دانش‌آموزان و خانواده‌ها در خصوص زمان‌بندی ثبت‌نام به ویژه دانش‌آموزان ورودی دوره‌های مختلف.

8- بهره‌مندی از ظرفیت ایجاد شده توسط مرکز برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و ارتباطات در سامانه پیش‌ثبت‌نام با توجه به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و رشته‌های موجود در واحدهای آموزشی، تعداد کلاس‌ها و تراکم دانش‌آموزی با تأیید مدیر واحد آموزشی به صورت سیستمی.

9- تعیین سهمیه‌های ثبت‌نام در مدارس دوره‌های مختلف تحصیلی از طریق سامانه‌های دانش‌آموزی به ویژه «شبکه آموزشی دانش‌آموزان(شاد)» جهت معرفی دانش‌آموزان به مدارس همجوار یا محل سکونت.

10- اطلاع‌رسانی به موقع به اولیا، دانش‌آموزان و شرکت‌های تاکسیرانی در خصوص تهیه لباس فرم و ثبت‌نام به منظور استفاده از سرویس ایاب و ذهاب، از طریق شبکه‌های اطلاع‌رسانی مدارس جهت کاهش تردد در محیط مدارس.

11- بهره‌مندی از ظرفیت بخش‌های مختلف درون سازمان و برون سازمانی حسب ضرورت به منظور سهولت امر ثبت‌نام و تسهیل در اطلاع‌رسانی با توجه به شرایط خاص شیوع ویروس کرونا.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه