احضار مدیران ۴۰ سایت در ارتباط با قیمت‌سازی و دلال‌بازی
همراه ما باشید

از سوی پلیس فتا انجام شد

احضار مدیران ۴۰ سایت در ارتباط با قیمت‌سازی و دلال‌بازی

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس پلیس فتا تهران بزرگ در خصوص قیمت‌گذاری خودرو در فضای مجازی هشدار داد و گفت: فعالیت در این حوزه غیرقانونی است و هیچ کسی اجازه ندارد، اقدام به قیمت‌گذاری خودرو در فضای مجازی کند.

«سرهنگ داوود معظمی» رییس پلیس فتا تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در رابطه با بحث قیمت خودرو در فضای مجازی جلساتی با دادستان تهران برگزار شد و برخورد با این موضوع به جدیت در دستور کار پلیس فتا تهران بزرگ قرار گرفت.

وی ادامه داد: در چند روز گذشته حدود ۴۰ مدیر سایت احضار شده‌اند که متاسفانه مشخص شد، در برخی از این سایت‌ها دلال‌بازی دنبال می‌شود و افرادی به صورت هدفمند بر بازار خودرو دخالت کرده و قیمت‌گذاری می‌کنند.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به تاثیرات این سایت‌ها بر بازار خودرو خاطرنشان کرد: این سایت‌ها باعث شده‌اند، جو روانی بر بازار خودرو حاکم شود و همان قیمت‌هایی که به صورت فیک در این سایت‌ها بارگذاری شده‌اند، در بین عامه مردم نیز نهادینه شده است.

سرهنگ معظمی با تاکید براینکه برخورد با این سایت‌ها کماکان در دستور کار پلیس فتای تهران بزرگ قرار دارد، تصریح کرد: برخی از سایت‌ها با اخذ تعهد توجیه شده‌اند که دیگر در این حوزه فعالیتی نداشته باشند. به صورت عمومی نیز اعلام کرده‌ایم که فعالیت در این حوزه غیرقانونی است و هیچ کس اجازه ندارد در رابطه با بحث خودرو در فضای مجازی اقدام به قیمت‌گذاری کند.

وی ادامه داد: به سایت‌های مرجع در این زمینه و همچنین سایت‌های دیوار و شیپور اعلام کرده‌ایم که قیمت خودروها را از سایت بردارند.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ تصریح کرد: در هماهنگی با دادستانی با افرادی که در این زمینه مقاومت کرده و از مطالبه پلیس سرباز بزنند به اتهام اختلال در بازار خودرو تحت پیگیرد قانونی قرار می‌گیرند. در روزهای اخیر نیز همانطور که گفتم برای حدود ۴۰ سایت این اقدام صورت گرفته است.

سرهنگ معظمی خاطرنشان کرد: قیمت خودروها در سایت شرکت‌های خودروساز بارگذاری شده و از مردم تقاضا داریم از همین سایت‌ها به عنوان مرجع استفاده کنند و برای اطلاع از قیمت خودرو به سایت این شرکت‌های خودروسازی مراجعه کنند و هیچ سایت دیگری حق بازنشر قیمت خودروها و فعالیت در این زمینه را ندارد.

وی درباره تبلیغ و قیمت‌گذاری خودروهای خارجی نیز گفت: به هیچ عنوان هیچ فردی حق قیمت‌گذاری و بارگذاری آن بر روی سایت، کانال و هیچ صفحه‌ای در فضای مجازی را ندارد. تاکید دادستان بر برخورد با این افراد بوده و پلیس نیز با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه