هنگام خرید اینترنتی، بیعانه ندهید
همراه ما باشید

هشدار پلیس فتا درباره یک کلاهبرداری

هنگام خرید اینترنتی، بیعانه ندهید

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا استان یزد هشدار داد: شهروندان هنگام خرید در فضای مجازی، بیعانه پرداخت نکنند.

به گزارش پلیس فتا،  سرهنگ «مرتضی ابوطالبی» گفت: یکی از روش‌های متداول کلاهبرداران بارگزاری تبلیغات اغواکننده با قیمت‌های خیلی مناسب و درخواست بیعانه در فضای مجازی است.

وی اظهار کرد: چندی پیش یکی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا یزد مراجعه کرد و درخواست رسیدگی به شکوائیه خود مبنی بر کلاهبرداری یک میلیون تومانی به عنوان بیعانه در یک سایت شناخته‌شده را داشت.

سرهنگ ابوطالبی افزود: بعد از بررسی‌های اولیه موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتا یزد گفت: شهروندان هنگام مراجعه به سایت‌های فروش اینترنتی باید توجه داشته باشند تحت هیچ‌ عنوان پیش از رؤیت و دریافت کالا مبلغی را به‌حساب فروشنده واریز نکنند.

وی ادامه داد: باتوجه به شرایط ویروس کرونا و در خانه ماندن، مردم برای انجام خریدهای اینترنتی از طریق سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند اقدام کنند.

سرهنگ ابوطالبی بیان کرد: مراقب باشید تصویر مدارک هویتی یا خصوصی خود را از طریق فضای مجازی در اختیار آنها قرار ندهید، زیرا می‌توانند از مدارک هویتی و خصوصی شما برای کلاهبرداری از دیگران استفاده کنند.

وی گفت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی و شماره تماس ۰۳۵۲۱۸۲۵۰۵۰ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه