با ادامه ارایه اینترنت رایگان مخالفت شد
همراه ما باشید

معاون وزیر ارتباطات:

با ادامه ارایه اینترنت رایگان مخالفت شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه با ادامه توزیع بسته های رایگان اینترنت موافقت نشد، در دفاع از قیمت اینترنت گفت: نرخ پهنای باند در چند سال اخیر تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش شرکت ارتباطات زیرساخت، حمید فتاحی در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه بنا به دلایلی با ادامه توزیع بسته های رایگان اینترنت به کاربران موافقت نشد، گفت: اما با توجه به سبد مصرفی خانوار و هزینه های پهنای باند، در می یابیم که نرخ خدمات مخابراتی به ویژه پهنای باند در چند سال اخیر تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته است که در مقایسه با دیگر خدمات و محصولات کمتر بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که برای افزایش کیفیت و سرعت اینترنت در شب های قدر چه تدابیری در نظر گرفته شده است، گفت : استفاده از محتوای شبکه ملی اطلاعات رشد قابل توجهی در چند سال اخیر داشته و عملا مشکل سرعت یا افت کیفیت اینترنت وجود ندارد.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: ممکن است در برخی از نیازمندی ها در بستر اینترنت مشکلاتی ایجاد شود که عمدتا به دلیل افزایش غیرقابل پیش بینی مصرف در زمان شیوع ویروس کرونا بوده است.

وی با اشاره به موضوع مناسک دینی و فضای مجازی به سخنان مقام معظم رهبری درباره مناجات مردم در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: رهبری اخیرا بر ضرورت حفظ مناجات رمضانیه به صورت خانگی و از طریق فضای مجازی تاکید کرده اند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت افزود : خانواده ها در این روزها ناچار به خانه نشینی شده اند و عملا جمع مذهبی و مناجات در ماه مبارک رمضان مانند سابق قابل برگزاری نیست. از این رو  وزارت ارتباطات تلاش خود را برای برقراری ارتباط مردم با هیئت های مذهبی در روزهای شیوع ویروس کرونا متمرکز کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه