اولویت‌های فناوری اطلاعات در وزارت کار تعیین شد
همراه ما باشید

در نشست شورای عالی راهبری فناوری اطلاعات

اولویت‌های فناوری اطلاعات در وزارت کار تعیین شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - سیاستگذاری و ساماندهی داده‌ای وزارت تعاون بر عهده کمیته تبادل داده قرار داده شد تا ارائه خدمات به مردم و دستگاه‌ها هوشمند شود.

در نشست شورای عالی راهبری فناوری اطلاعات، سیاست گذاری و ساماندهی داده‌ای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر عهده کمیته تبادل داده قرار داده شد تا ارائه خدمات به مردم و دستگاه‌ها هوشمند شود.
 "سید ضیاء الدین شجاعی برهان"در اولین نشست کمیته تبادل اطلاعات با بیان این مطلب افزود: این کمیته مرجعی برای تصمیم گیری در خصوص هرگونه تبادل اطلاعات است، چارچوب ها‌ی تبادل داده به منظور روان سازی تبادل داده در مرکز فناوری اطلاعات تهیه شده است و خارج از تصمیم این کمیته، در هیچ مجموعه‌ای نباید اقدامی صورت بگیرد تا تبادل داده‌ها با مشکل مواجه نشود.

وی افزود: اطلاعات در خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید به سهولت از مسیر‌های مشخص در قالب مصوبات کمیته، تبادل شود.
در ادامه، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری، ساماندهی تبادلات داده‌ای در خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سیاست گذاری در خصوص ارائه سرویس‌های هوشمند به مردم و دستگاه‌ها را از اهداف تشکیل کمیته تبادل اطلاعات دانست.
"سید جواد رضوی" گفت: پیشگیری از موازی کاری‌های زمان بر در دریافت اطلاعات، توسعه و بهینه سازی برقراری ارتباطات دستگاه‌های تابعه و سایر دستگا‌ها از دیگر اهداف این کمیته است.
وی همچنین بازمهندسی سرویس‌های تبادلاتی بر اساس اطلاعات کارآمد (ایجاد حافظه سازمانی و پیشگیری از فرایند‌های تکراری) و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی را از اهداف دیگر کمیته تبادل اطلاعات برشمرد.
رضوی خاطر نشان کرد: سیاست گذاری حاکمیت و مالکیت داده وتبادل اطلاعات برای ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه، تدوین ضوابط یکپارچه سازی اطلاعات مشترک و پایه و ایجاد ساز وکار استعلام الکترونیکی همه مجوز‌های صادره وزارت و سازمان‌های تابعه از وظایف این کمیته است.
وی با تاکید بر اینکه کمیته تبادل اطلاعات به عنوان بزرگراهی از اطلاعات به برنامه‌های کاربردی یاری می‌دهد افزود: نقش ایجاد و مدیریت سرویس‌ها و به خصوص وب سرویس‌های مختلف، مسیریابی، تبدیل محتوا، تبدیل پروتکل ارتباطی و افزایش مقیاس پذیری آن‌ها بر عهده این کمیته است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه