مصائب آموزش مجازی با سرعت پایین اینترنت در روستاها
همراه ما باشید

مصائب آموزش مجازی با سرعت پایین اینترنت در روستاها

آی‌سی‌تی‌نیوز - سرعت بسیار پایین ولاک پشتی اینترنت در دو روستای بزرگ وگردشگری حصار ورودمعجن دربخش بایگ، این روز‌ها به یکی از دغدغه‌های بزرگ خانواده‌ها دراین روستا‌ها تبدیل شده است.

 موضوعی که رمارم رئیس شورای شهرستان مشهد نیز به آن اشاره کرد و گفت: برخی روستا‌ها ۱۰۰ درصد اینترنت ندارند و دانش آموزان در نقاط کور شهرستان مشهد از آموزش عقب ماندند. فارغ از نیاز‌های ضروری روزانه به اینترنت آن چه بیش از همه خاطر خانواده‌ها را مکدر ساخته، مشکلاتی است که به دلیل سرعت پایین اینترنت برای آموزش دانش آموزان درفضای مجازی در روز‌های سخت کرونایی به وجود آمده است.

با توجه به رو آوردن معلمان به آموزش در فضای مجازی به واسطه تعطیلی مدارس، سرعت کم اینترنت باعث شده است این دانش آموزان از قافله آموزش مجازی بسیار عقب بمانند. سهامی یکی از اهالی روستای حصار به خراسان رضوی گفت: این روز‌ها بیشتر فعالیت‌ها با وجود اینترنت امکان پذیر است، اما متاسفانه این بستر برای مردم روستا‌های ما که مولد هستند و می‌خواهند از این فضا برای معرفی توانمندی‌های خود استفاده کنند، اصلا فراهم نیست.

«لطفی» یکی ازفرهنگیان حصار هم با انتقاد از وضعیت ضعیف نت در این روستا می‌گوید: با توجه به تعطیلی مدارس به واسطه بیماری کرونا قسمتی از آموزش باید با نصب اپلیکیشن شاد روی گوشی همراه انجام شود. وی افزود: بیشتر خانواده‌ها این برنامه را نصب کرده اند و همکاران فرهنگی ما هم برنامه‌های آموزشی مد نظر را در فضای مجازی قرار می‌دهند، اما متاسفانه دانش آموزان ما به خاطر شرایط ضعیف اینترنت قادر به دانلود نیستند. یکی از دانش آموزان روستای رودمعجن هم می‌گوید:دانش آموزان دراین روز‌ها به واسطه سرعت کم اینترنت اصلا نمی‌توانند در کلاس‌های مجازی شرکت کنند.

وی می‌گوید: حتی سرعت نت در مودم‌های خانگی و از طریق‌ای دی اس ال هم درحدقابل قبولی نیست ضمن این که به دلیل قیمت بالای مودم خیلی از خانواده‌ها هم توان خرید آن را ندارند. یکی دیگر از بانوان معلم فرهنگی درحصار هم می‌گوید: دراین روز‌ها شرمنده دانش آموزان خود می‌شویم، چون ازعهده دینی که به گردن گرفته ایم، نمی‌توانیم برآییم. وی می‌افزاید: با وضعیت اینترنت موجود اصلا امکان تبادل اطلاعات وآموزش دانش آموزان وجود ندارد. عضو شورای اسلامی روستای حصار نیز درهمین زمینه می‌گوید: حصار ورودمعجن دربخش بایگ ازقطب‌های گردشگری شهرستان محسوب می‌شوند که سالانه پذیرای مسافران وگردشگران زیادی هستند.

به گزارش خراسان «خدابنده» افزود: دانش آموزان به واسطه سرعت کم اینترنت درفضای آموزشی با مشکلاتی دست به گریبانند. دهیار روستای رودمعجن هم معتقد است نبود پهنای باند مناسب اینترنتی دراین روستا‌ها علاوه بر گلایه مندی شدید مردم، نارضایتی گردشگران ومسافران را نیز از این وضعیت به همراه داشته است. «نیکوعقیده» افزود: پیگیری‌های زیادی تا به حال برای حل این مشکل انجام و اقداماتی هم درسایت مخابراتی روستا شروع و قول‌های زیادی برای توسعه وارتقای نت روستا داده شده، اما هنوز نتیجه نهایی حاصل نشده است. مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان درهمین زمینه با تایید مشکلات مطرح شده گفت: هم اکنون این دوروستا از پوشش مناسب تلفن همراه واینترنت‌ای دی اس ال برخوردار هستند.

«دلگیر» افزود:اما درحوزه اینترنت تلفن همراه درروستای رودمعجن، ارتقای سایت موجود تلفن همراه به نسل ۳ و۴ را در دستور کار داریم که ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و به لطف خدا قول می‌دهیم ظرف یک ماه آینده این سایت زیر بار رفته ومشکل اینترنت همراه در این روستا مرتفع شود.

وی افزود:، اما درخصوص روستای حصار هم این قول را به مردم عزیز این منطقه خواهیم داد که عملیات ارتقای سایت تلفن همراه موجود روستا در دستور کار قرار می‌گیرد و ظرف دو ماه آینده مشکل حصار نیز مرتفع خواهد شد.

وی افزود: با توجه به فعال بودن اینترنت‌ای دی اس ال مخابرات ایران دراین دوروستا چنان چه مردم از سرعت پایین این خطوط ناراضی هستند با شماره تلفن ۱۹۵ یا مراجعه به سامانه سامانه شکایات وزارت ارتباطات شکایت خودرا اعلام کنند تا از طرف همکاران ما رسیدگی شود. شایان ذکر است دوروستای حصار ورودمعجن دربخش بایگ با دوهزار نفر جمعیت سالانه پذیرای حدود ۵۰۰ هزار مسافر وگردشگر هستند.

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

https://shoaresal.ir/fa/news/275504/مصائب-آموزش-مجازی-با-سرعت-پایین-اینترنت

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه