مدل ماهواره ناهید2 امسال پایان می‌یابد
همراه ما باشید

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران:

مدل ماهواره ناهید2 امسال پایان می‌یابد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه اعتمادبه جوانان نقطه قوت پژوهشگاه فضایی است ، گفت: مدل پروازی ماهواره مخابراتی ناهید2امسال پایان می یابد این ماهوواره که حدود 110 کیلوگرم وزن دارد طول عمر عملیاتی آن در فضا دو سال است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران ، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در بازدید از پژوهشکده سامانه‌های ماهواره و مراحل پیشرفت ماهواره ناهید 2 گفت: اعتماد به جوانان و سپردن کارهای بزرگ به آنان نقطه قوت پژوهشگاه فضایی ایران است.

وی  با اشاره به جوانگرایی در این سازمان گفت: رویکرد ما در پژوهشگاه فضایی ایران، جوانگرایی است و با این نگاه مدیریت همه پروژه‌های کلیدی را به جوانان متخصص و توانمند محول کرده‌ایم.

صمیمی با بیان اینکه با اعتماد به جوانان به نتایج خوبی رسیده‌ایم، به‌طوری‌که شاهد هستیم کارها با سرعت بیشتر و کیفیت بهتری به انجام می‌رسد، تصریح کرد: در پروژه ناهید۲ مدیر و کارشناسان آن همه جوان هستند و متوسط سنی تیم فنی و اجرایی این پروژه، ۳۲ سال است. 

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به ماهواره مخابراتی ناهید2 گفت: بنا بر برنامه‌ریزی صورت گرفته، باید مدل پروازی این ماهواره در سال جاری به اتمام برسد.

وی ادامه داد: ماهواره مخابراتی ناهید۲، حدود ۱۱۰ کیلوگرم وزن دارد و طول عمر عملیاتی آن در فضا دو سال است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه