وزارت آموزش و پرورش با تولیدکنندگان داخلی موبایل وارد مذاکره شود
همراه ما باشید

وزارت آموزش و پرورش با تولیدکنندگان داخلی موبایل وارد مذاکره شود

وزارت آموزش و پرورش با تولیدکنندگان داخلی موبایل وارد مذاکره شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به کمبود و گرانی گوشی تلفن همراه هوشمند برای عضویت دانش آموزان در شبکه شاد، پیشنهاد کرد که وزارت آموزش و پرورش برای تولید گوشی ارزان قیمت هوشمند که قابلیت ورود به اپلیکیشن شاد را داشته باشد، وارد مذاکره شود.

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خانه‌ ملت با تأکید بر ضرورت استفاده از شبکه شاد و رفع ایرادات آن در آموزش و پرورش، اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر برخی از دانش آموزان به دلایل مختلف محدودیت عضویت در شبکه شاد و استفاده از فضای آموزشی ایجاد شده در این شبکه را دارند.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از ایراداتی که بیشتر در مناطق محروم کشور به چشم می‌خورد خطوط ضعیف اینترنت است که تقویت شبکه اینترنت وظیفه مستقیم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی مشکل دیگر بسیاری از خانواده ها را نیز تهیه گوشی هوشمند برای عضویت دانش آموزان در شبکه شاد برشمرد و در این زمینه پیشنهاد کرد که وزارت آموزش و پرورش می‌تواند با شرکت‌های تولیدکننده و سازندگان گوشی تلفن همراه هوشمند وارد مذاکره‌ شود که این تلفن‌های همراه صرفا برای عضویت دانش آموزان در شبکه شاد باشد.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: با این روش می‌توان با هزینه‌ای تقریبا یک چهارم قیمت فعلی تلفن‌های همراه موجود در بازار، گوشی تلفن همراه هوشمند، صرفا برای عضویت دانش آموزان در شبکه شاد تولید کرد.

فلاحتی افزود: نباید خود را مقید به صرف هزینه سه تا چهار میلیون تومانی برای تهیه گوشی تلفن همراه کرد، بلکه می‌توان با بهره گیری از این روش و تلفن همراه هوشمند در داخل با قیمت تمام شده 500 هزار تومانی برنامه ریزی کرد و این روش، مدل دور  از دسترسی نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خطر ماندگاری کرونا و سایر دلایل برای تعطیلی مدارس همواره نظام آموزشی را تهدید می‎کند، تأکید کرد: راه حل‌های فراوانی برای تقویت آموزش‌های مجازی وجود دارد، لذا نباید به بهانه کمبود امکانات ما از طی مسیر آموزش مجازی منصرف شویم./

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه