تحلیل تصاویر ماهواره‌ای از مناطق سیل زده در پژوهشگاه فضایی
همراه ما باشید

تحلیل تصاویر ماهواره‌ای از مناطق سیل زده در پژوهشگاه فضایی

تحلیل تصاویر ماهواره‌ای از مناطق سیل زده در پژوهشگاه فضایی

آی‌سی‌تی‌نیوز - دكتر صميمی، رئيس پژوهشگاه فضایی ايران گفت: گروه سنجش از دور مرکز تحقیقات فضایی، در طی سه روز اخیر و در پی جاری شدن سیل در استان گلستان، به طور شبانه روزی در حال اخذ، پردازش و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای مختلف از مناطق سیل زده بوده‌اند.

دكتر صميمی، رئيس پژوهشگاه فضایی ايران گفت: گروه سنجش از دور مرکز تحقیقات فضایی، در طی سه روز اخیر و در پی جاری شدن سیل در استان گلستان، به طور شبانه روزی در حال اخذ، پردازش و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای مختلف از مناطق سیل زده بوده‌اند.

دكتر صميمی اضافه كرد: در این راستا، محققان مركز تحقيقات فضایی پژوهشگاه فضایی ايران افزون بر تهیه و انتشار نقشه‌های دقیق راداری (با دقت بیست متر) از شش شهرستان سیل‌زده، موفق شدند نقشه راه‌ها و مسیرهای آسیب دیده دو شهرستان آق قلا و گمیشان را هم تهیه کنند و در اختیار مدیران ستاد بحران این استان قرار دهند که خوشبختانه این داده‌ها واطلاعات مورد توجه و استفاده مسئولان ذی‌ربط قرار گرفته است.

رئيس پژوهشگاه فضایی ايران يادآور شد: مسئولان همچنين خواستار ارائه داده‌ها و اطلاعات بيشتری از سوی اين پژوهشگاه برای مديريت بهينه اين بحران شده‌اند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه