کسری ۱۸۰ میلیونی راز بازی اینترنتی را لو داد
همراه ما باشید

کسری ۱۸۰ میلیونی راز بازی اینترنتی را لو داد

آی‌سی‌تی‌نیوز - سرپرست پلیس فتا پایتخت، از شناسایی فرزندی خبر داد که با خرید بازی های اینترنتی از حساب مادرش ۱۸۰ میلیون ریال برداشت کرده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ داود معظمی گودرزی، گفت: هشتم اردیبهشت ۹۹ خانمی ۵۰ ساله ساکن حوالی غرب تهران با ارائه شکایتی از دادسرای مباره با جرائم رایانه ای (ناحیه ۳۱ تهران) به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت، مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال از حساب وی و همسرش برداشت شده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: شاکی ادامه داد، این مبالغ از حساب حقوقی و پس انداز وی و همسرش به دفعات مختلف برداشت ها شده است و کارتشان در اختیار کسی نبوده و به امانت به کسی نیز تحویل نداده اند.

سرپرست پلیس فتا افزود: بررسی موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و کارآگاهان دریافتند که شاکی و همسرش تا کنون خرید اینترنتی انجام نداده اند و تمامی خریدهای خود را به صورت مراجعه حضوری انجام می دهند.

وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد، سامانه پیامکی حساب بانکی شاکی فعال نبوده و او پس از گذشت چند روز متوجه سرقت از حساب کارتی اش می شده است و تکرار این کسری موجودی موجب شده به پلیس فتا برای شناسایی متهم یا متهمان مراجعه کند.

سرپرست پلیس فتا پایتخت افزود: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد که تراکنش های پولی از گوشی هوشمند خود شاکی انجام شده است و احتمال کپی برداری از کارت های شاکی و یا سرقت های اینترنتی ضعیف شد.

سرهنگ گودرزی با بیان اینکه مجدداً شاکی به پلیس فتا برای تحقیقات تکمیلی دعوت شد، گفت: در این مرحله مشخص شد که شاکی دارای فرزند است و در این مرحله از شاکی خواسته که به همراه فرزند خود به پلیس فتا مراجعه کند.

این مقام پلیسی تصریح کرد: با حضور فرزند شاکی به پلیس فتا وی معترف شد، بدون اجازه پدر و مادرش رمز دوم و رمز پویای کارت آنان را فعال و برای خرید بازی های آنلاین از حساب بانکی شان مبالغی را برداشت کرده است.

این مقام سایبری ادامه داد: با مشخص شدن علت کسری موجودی مال باخته و برداشت بدون اجازه فرزندنشان شاکی از ادامه شکایت خود منصرف و تقاضای مختومه شدن پرونده را خواستار شد.

سرهنگ گودرزی در خاتمه به فرمایش حضرت علی (ع) فرزندان خود را به زمان خویش تربیت کنید، اشاره کرد و از والدین خواست: والدین باید با تکنولوژی روز آشنا و به رفتار فرزندشان نظارت لازم و کافی داشته باشند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه