قوانین شرکت‌های دانش‌بنیان اصلاح شود
همراه ما باشید

نماینده مجلس:

قوانین شرکت‌های دانش‌بنیان اصلاح شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - اولین نشست فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس یازدهم برگزار شد و 2 منتخب تهران و فلاورجان درباره الزامات اقتصاد دانش‌بیان سخن گفتند.

به گزارش فارس، رضا تقی‌پور منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شب گذشته (شنبه 20 اریبهشت) در اولین نشست فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس یازدهم شورای اسلامی اظهار داشت:زیر ساخت اصلی اقتصاد، فناوری اطلاعات است.

وی با اشاره به سرمایه عظیم نیروی انسانی در کشور، افزود: در حال حاضر ۵۸۰ هزار دانش‌آموخته در رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات در کشور داریم که یک آمار استثنایی است.

در بخش دیگری از این نشست موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی نیز تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در مجلس یازدهم فعالیت‌های دانش‌بنیان را تقویت کنیم، باید قوانین مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه دلیل رشد کم اقتصادی در کشور، میدان ندادن به فعالیت‌های دانش‌بنیان است، یادآور شد: شرط تقویت این شرکت‌ها، این است که همه نهادها دست به دست هم دهند.

در ادامه این نشست برخی از نمایندگان منتخب مجلس یازدهم شورای اسلامی، به بحث و تبادل نظر در خصوص «اقتصاد دانش‌بنیان» پرداختند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه