حملات سایبری به چند اپراتور بندری ایران
همراه ما باشید

حملات سایبری به چند اپراتور بندری ایران

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱میلیون تن حجم جابه جایی کالا در جهان بوده که پیش بینی ها حاکی از آن است که در سال جاری میلادی ۶۰۰ میلیون تن از این حجم کاسته می شود که این تاثیر منفی قابل توجهی در سه دهه اخیر خواهد بود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱میلیون تن حجم جابه جایی کالا در جهان بوده که پیش بینی ها حاکی از آن است که در سال جاری میلادی ۶۰۰ میلیون تن از این حجم کاسته می شود که این تاثیر منفی قابل توجهی در سه دهه اخیر خواهد بود.
به گزارش ایلنا، محمد راستاد در نشست خبری امروز با اشاره به پیامدهای شیوع ویروس کرونا در حمل و نقل دریایی اظهار داشت: از اوایل سال ۲۰۲۰ اقتصاد جهانی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت و حمل و نقل دریایی هم که بخشی از اقتصاد جهانی محسوب می شود، درگیر این شرایط شده است.
وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱میلیون تن حجم جابه جایی کالا در جهان بوده که پیش بینی ها حاکی از آن است که در سال جاری میلادی ۶۰۰ میلیون تن از این حجم کاسته می شود که این تاثیر منفی قابل توجهی در سه دهه اخیر خواهد بود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به کاهش سفارش ساخت کشتی در دنیا ادامه داد: سفارش ساخت کشتی ۷۱ درصد کاهش یافته است.
 راستاد در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر علت توقف عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی اظهار داشت: حمله سایبری به چند اپراتور بندری در ایران رخ داده که منشا آن خارجی بوده است.
وی افزود: دیروز این مساله را مدیریت کردیم البته توقف کشتی نداشتیم و به فعالیت روزمره برگشته ایم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه