دیگر در واتس‌اپ اخبارجعلی نخواهید دید
همراه ما باشید

دیگر در واتس‌اپ اخبارجعلی نخواهید دید

دیگر در واتس‌اپ اخبارجعلی نخواهید دید

آی‌سی‌تی‌نیوز - به گزارش وبسایت WABetaInfo، در نسخه‌ی بتای به روز رسانی 2.19.80 واتس‌اپ قابلیت جدیدی وجود دارد که کاربر می‌تواند پیغام‌های دریافت کرده را بسنجند و از میزان ارسال شدن آن مطلع گردد. کاربر می‌تواند با انتخاب یک پیغام به خصوص، قسمت اطلاعات یا info آن را باز کرده و تمامی دیتای موردنیاز خود را بررسی کند.

به گزارش وبسایت WABetaInfo، در نسخه‌ی بتای به روز رسانی 2.19.80 واتس‌اپ  قابلیت جدیدی وجود دارد که کاربر می‌تواند پیغام‌های دریافت کرده را بسنجند و از میزان ارسال شدن آن مطلع گردد. کاربر می‌تواند با انتخاب یک پیغام به خصوص، قسمت اطلاعات یا info آن را باز کرده و تمامی دیتای موردنیاز خود را بررسی کند.

علاوه بر این گفته شده که پیغام به خصوصی که بیش از ۵ بار پشت سر هم و بدون هیچ تغییری در محتوا ارسال یا فوروارد شود، در دسته‌ بندی خاصی قرار خواهد گرفت. در کنار این پیغام، یک حباب ظاهر خواهد شد که در آن عبارت  «Frequently Forwarded» نوشته شده و بدین معنی است که این پیام به طور مرتب ارسال شده است.

محدودیتی در زمینه مشاهده‌ی قسمت اطلاعات پیغام‌ها وجود ندارد و کاربر می‌تواند تمامی پیام‌های ارسالی یا دریافتی خود را با این روش راستی سنجی کرده و میزان ارسال هر پیام به خصوص را بررسی کند.

کاربر تنها نیاز دارد که نسخه‌ی بتای به روز رسانی جدید واتس‌اپ را روی موبایل اندرویدی یا آیفون خود نصب کند. واتس‌اپ انگیزه خود برای طراحی این قابلیت را مبارزه با اخبار دروغین یا نشر اکاذیب عنوان کرده و به نظر می‌رسد این مسئله به دغدغه‌ی اصلی کمپانی فیسبوک بدل شده چرا که چند وقتی ویژگی‌های زیادی بر همین اساس برای اپلیکیشن‌های مختلف خود ایجاد می‌کند.

برای مثال ماه گذشته متوجه شدیم که واتس‌اپ قابلیت جستجوی تصویر را در پلتفرمش آزمایش می‌کند. در آپدیت نسخه‌ی 2.19.73 واتس‌اپ یک قابلیت جدید به نام جستجوی تصویر قرار گرفته بود و کاربر می‌توانست با با کلیک روی هر تصویر و انتخاب آن، تصویری مشابه یا یکسان را در اینترنت مشاهده کند.

چند ماه پیش نیز  واتس‌اپ نرم افزاری توسعه داد که می‌توانست اکانت‌های جعلی و ربات‌ها را کشف کند. این پیامرسان موفق شده با استفاده از این قابلیت، ماهانه ۲ میلیون حساب کاربری جعلی را از این پلتفرم حذف نماید.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه