کاهش 75 درصدی جرایم بانکی با اجرای رمز پویا
همراه ما باشید

کاهش 75 درصدی جرایم بانکی با اجرای رمز پویا

آی‌سی‌تی‌نیوز - رمز پویا، جرایم اینترنتی و مجازی را به صفر نرساند اما 75 درصد اتفاقات ناشی از این جرایم کاهش پیدا کرد.

 برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع «جرایم اینترنتی، سایت های فروش و هکرها» با تماس تلفنی سرگرد حمید کیانی (رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری فتا) روی آنتن رادیو گفتگو رفت.
در ابتدای این برنامه سرهنگ حمید کیانی (رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری فتا) در خصوص فرآیند و چگونگی دسترسی به جرایم مجازی گفت: هر چیزی بومی نباشد، تسلط پلیس روی آن کم می شود.
این موضوع شامل علل مختلفی از قبیل فقدان بستر های لازم، چابک نبودن سیستم قضایی و به روز نبودن قوانین می شود که نیاز به بازنگری مجدد دارد و تا زمانی که این قوانین بازنگری نشود، طبیعی است که پلیس هم چابکی لازم را در مواردی از این دست نداشته باشد.
کیانی در این رابطه که تا چه اندازه هک شدن در کشور با توجه به ایجاد رمز پویا کاهش یافته است؟ گفت: با آمدن رمز پویا قرار نبود برداشت های حساب مردم به صفر برسد، اما شاید بیش از 75 درصد این اتفاقات کاهش یافته است.
وی افزود: امیدواریم اشتباه های فردی نیز با توجه به بالا رفتن سواد رسانه ای کاربران به تدریج کاهش پیدا کند.
رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری فتا در رابطه با سلب مسئولیت سایت های واسطی مانند دیوار بیان کرد: وقتی مسئولیتی بپذیریم باید پاسخگو باشیم، اما متأسفانه در سایت های تبلیغی و فضای مجازی برای پاسخگویی، قانونی وجود ندارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه