گرانی اینترنت را گزارش دهید
همراه ما باشید

گرانی اینترنت را گزارش دهید

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کنندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی گفت: اپراتورها در چهارچوب مصوبه کمیسیون تعرفه های بسته های اینترنتی خود را اعلام می کنند اگر مصادیقی مبنی بر افزایش خارج از تعرفه وجود دارد مردم اعلام کنند تا بررسی شود.

به گزارش فارس، سامانه «فارس من» سامانه‌‌ای است که مخاطبان خبرگزاری فارس می‌توانند از طریق آن مشکلات خود در تمام حوزه‌ها را مطرح کنند تا خبرنگاران خبرگزاری این مشکلات را پیگیری کرده و پاسخ آن را از مسؤولان دریافت کنند.

مخاطبان خبرگزاری فارس موضوع « چرا قیمت بسته‌های اینترنتی با آموزش مجازی افزایش یافت؟ » را مطرح کرده و از خبرگزاری فارس خواستارگفت وگو با مسئولان شدند که خبرنگاران خبرگزاری فارس برحسب وفای به عهد این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

پیمان قره داغی ، مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کنندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در باره موضوع «چرا قیمت بسته‌های اینترنتی با آموزش مجازی افزایش یافت؟» گفت: افزایش قیمت برای بسته های اینترنتی قابل قبول نیست چراکه برای بسته های اینترنتی همه اپراتورها تعرفه وجود دارد به طوری که سقف تعرفه برای سیم کارت دائمی در هر گیگ ۴۲ هزار تومان است اما اپراتورها بین ۳ تا۴ هزار تومان به فروش می رسانند.

وی افزود: سقف تعرفه برای سیم کارت های اعتباری یک و نیم برابر بیشتر از تعرفه سیم کارت دائمی است به طوری که هر گیگ آن ۶۲ هزار تومان است و می تواند به فروش برساند اما قیمت کنونی آن ۴ هزار تومان است.

قره داغی ادامه داد: در یک صورت افراد با مبالغ زیادی در خرید بسته های اینترنتی برای سیم کارت های دائمی و اعتباری ممکن است مواجه شوند که آن هم خرید بسته های اینترنتی آزاد است از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که هر کیلو بایت برای سیم کارت های دائمی ۴ دهم محاسبه شده است و برای سیم کارت های دائمی هر کیلو بایت ۶ دهم است که این تعرفه ها حداقل مربوط به ۶ سال قبل است و همچنان براساس آن اپراتورها فعالیت می کنند.

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کنندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اضافه کرد: اپراتورها در چهارچوب مصوبه کمیسیون تعرفه های بسته های اینترنتی خود را اعلام می کنند اگر مصادیقی مبنی بر افزایش خارج از تعرفه وجود دارد مردم اعلام کنند تا بررسی شود از طرفی باید بگویم قیمت ها را دریک میانگین در پایین ترین و بالاترین درصد برایشان مشخص کرده ایم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه