شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) افتتاح شد
همراه ما باشید

شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) افتتاح شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) در هفته بزرگداشت مقام معلم، با دستور رئیس جمهور رسما افتتاح شد.

به گزارش فارس،  حسن روحانی عصر روز سه شنبه در آیین بزرگداشت هفته معلم که به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور وزیر آموزش و پرورش، برخی از اعضای شورای معاونان، مدیران کل استانی، استانداران و نمایندگان معلمان برگزار شد، دستور افتتاح رسمی شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) را صادر کرد.

در پی شیوع بیماری کرونا در جهان که منجر به تعطیلی مدارس در همه کشورها از جمله ایران شد و نظر به اهمیت و ضرورت تداوم آموزش دانش‌آموزان، وزارت آموزش ‌و پرورش با تأکید بر ایجاد مدارس در فضای مجازی و استمرار فعالیت‌های آموزشی دانش‌آموزان در ایام تعطیلات مدارس، تلاش‌هایی را آغاز کرد و در کوتاه‌ترین فرصت شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) را راه‌اندازی و به مرحله بهره‌برداری رساند.

شبکه آموزشی دانش‌آموزان(شاد) با امکانات بومی و با استفاده از توان متخصصان داخلی آماده شده است و به ‌عنوان شبکه آموزشی اختصاصی وزارت آموزش‌ و پرورش راه‌اندازی شده است تا آنچه در مدرسه اتفاق می‌افتد در زمان تعطیلی مدارس در این فضای امن مجازی صورت گیرد؛ این شبکه دو نقصان آموزش تلویزیونی، یکطرفه بودن آموزش‌ها و عدم نظارت و مدیریت بر شبکه‌های اجتماعی که پیش از این توسط معلمان برای تداوم فعالیت آموزشی و در فضای مجازی صورت می‌گرفت را جبران می‌کند.

این شبکه اختصاصی تحت مدیریت و مالکیت آموزش و پرورش است و امکان نظارت و مدیریت بر فعالیت‌های آموزشی را ممکن می‌سازد‌. همچنین در به روز رسانی‌های بعدی این شبکه امکانات سنجش آنلاین و برگزاری کلاس‌های آنلاین در این شبکه امکان پذیر خواهد شد؛ از دیگر برنامه‌های این شبکه تمرکز بر فعالیت‌های پرورشی و پایگاه تابستانی به منظور پر کردن ایام فراغت تابستانی دانش آموزان در ایام شیوع کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی خواهد بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه