دستگیری مجرمان باند حرفه‌ای در سایت دیوار
همراه ما باشید

سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ خبر داد:

دستگیری مجرمان باند حرفه‌ای در سایت دیوار

آی‌سی‌تی‌نیوز - سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری یک باند کلاهبرداری در سایت دیوار خبر داد که از طریق درج آگهی و فروش کالا اقدامات مجرمانه خود را عملی میکردند.

به گزارش برنا؛ سرهنگ گودرزی، سرپرست پلیس فتا تهران در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه فردی که با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای به پلیس، مدعی شده بود که از طریق درج آگهی فروش در سایت دیوار یک دستگاه گوشی آیفون ۱۱ به مبلغ ۸۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال را انتخاب کرده است ولی با واریز وجه به حساب وی، دیگر فروشنده پاسخگو نبوده است؛ رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
این مقام سایبری بیان کرد : پرونده در دستورکار مهندسان پلیس قرار گرفت و مأموران تحقیقات خود را آغاز کردند و متوجه شدند متهم برای رد گم کردن و پنهان ماندن هویتش مبلغ سرقتی را به حساب های مختلف واریز کرده و بعد از چند روز حساب بانکی اش مسدود شده است .
سرهنگ گودرزی تصریح کرد : در پی هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای، متهمان طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیرشدند و ادوات و تجهیزات رایانه ای و الکترونیکی آنها کشف و ضبط شد.
وی در ادامه افزود : پس از بررسی تجهیزات الکترونیکی کشف شده مشخص شد متهمان به صورت گسترده اقدام به کلاهبرداری در سایت دیوار می کنند و تاکنون مبلغی به میزان تقریبی ۱،۳۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال از حساب افراد، برداشت غیرمجاز انجام داده اند. در نهایت پرونده پس از جمع آوری ادله لازم به همراه متهم و شاکی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.
سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ بیان داشت : شهروندان دقت داشته باشند قبل از واریز وجه کالایی که در سایت های تبلیغاتی انتحاب کرده اند، ابتدا کالا را رؤیت نمایند و با دریافت شماره تماس ثابت از فروشنده مطمئن شوند که کالای تبلیغ شده واقعی است؛ هم چنین برای رؤیت کالا و پرداخت پول آن حتما در اماکن عمومی و پر تردد با فروشندگان قرار ملاقات بگذارند.

 

در همین رابطه: سرقت عجیب طلا از طریق سایت دیوار
ماموران پلیس آگاهی پنج عضو یک خانواده که با استفاده از آگهی فروش طلا در سایت دیوار اقدام به سرقت طلای یک خانواده در شهر همدان کرده‌بودند را دستگیر کردند.

سردار بخشعلی کامرانی صالح  فرمانده انتظامی استان همدان  بیان کرد: فرودین ماه امسال یک خانواده برای فروش ۱۲۰ گرم طلا اقدام به درج اگهی بر روی سایت دیوار کرد که فردی برای خرید با آنها تماس برقرار کرده و آدرس محل سکونت فروشنده را جویا می شود.

وی اضافه کرد: سه مرد و ۲ زن با استفاده از یک دستگاه سواری پژو به آدرس محل سکونت فروشنده طلا واقع در منطقه باباطاهر همدان مراجعه کرده و فروشنده به منظور بازبینی و بررسی، طلاها را در اختیار ۲ زن خریدار قرار می دهد.

فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: در این هنگام به یکباره زن ها به سرعت سوار خودرو سواری پژو شده و به همراه همدستان از محل متواری می شوند و تعقیب مالک طلاها برای متوقف کردن خودروی سارقان بی نتیجه می ماند.

سردار کامرانی صالح اظهار داشت: پس از تشکیل این پرونده در پلیس آگاهی، محل اختفای سارقان در غرب کشور شناسایی شده و تیمی برای دستگیری آنها به این استان مورد نظر عزیمت کرده و همه آنها را دستگیر و به پلیس اگاهی همدان منتقل می کنند.

وی با بیان اینکه سارقان از طایفه فیوج و اعضای یک خانواده هستند ادامه داد: سارقان ۱۲۰ گرم طلا را به سرقت برده و به مالخر فروختند که به زودی مالخر نیز دستگیر و طلاها بازگردانده می شود./ ایرنا

 

در همین رابطه: واکنش پلیس به آگهی فروش «ریتون» هخامنشی در سایت دیوار

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی از برخورد قانونی با تخلف صورت گرفته در سایت دیوار درخصوص اقدام به انتشار غیرقانونی آگهی فروش «ریتون» متعلق به دوره هخامنشی خبر داد.

به گزارش  ایسنا، سردار امیر رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: در ادامه برخوردهای یگان حفاظت با متخلفان و سوداگران عرصه میراث فرهنگی در فضای مجازی، پس از اطلاع از درج آگهی تبلیغ فروش غیرقانونی ریتون متعلق به دوره هخامنشی در سایت دیوار، بلافاصله موضوع با هدف شناسایی آدرس اینترنتی آگهی در دستور کار اداره حقوقی یگان حفاظت قرار گرفت.
وی افزود: پس از احراز صحت خبر با هماهنگی مبادی ذیربط، ضمن مسدود کردن لینک آگهی تبلیغ مورد نظر، نسبت به اعلام تذکر در رابطه با ممنوعیت های قانونی مربوطه به مسئولین سایت دیوار از طریق سامانه برخط رصد فضای مجازی دادستانی کل کشور اقدام شد.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت از میراث فرهنگی در راستای تامین امنیت فرهنگ کهن و باستانی ایران همکاری مستمری با پلیس فتا ، دادستانی و قوه قضائیه دارد و هرگونه اقدام غیرقانونی در فضای مجازی که تاریخ و تمدن کشورمان را تهدید نماید با بهره گیری از سامانه های برخط در اقدامی سریع سودجویان را از دستیابی به مطامع خود باز می دارد.
سردار رحمت الهی در خاتمه از شهروندان درخواست کرد پلیس را در حفظ اموال و اشیای فرهنگی و تاریخی که متعلق به همه ایرانیان و نسل های بعدی است یاری کنند و اخبار مربوط به میراث فرهنگی را به شماره تلفن ۰۹۶۶۲ ـ سامانه جامع پاسخگویی و ارتباطات مردمی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که به طور ۲۴ ساعته فعال است، اطلاع دهند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه