زوج کلاهبردار سایت دیوار دستگیر شدند
همراه ما باشید

کلاهبردار میلیاردی سایت شیپور دستگیر شد

زوج کلاهبردار سایت دیوار دستگیر شدند

آی‌سی‌تی‌نیوز - فرمانده انتظامی عنبرآباد از دستگیری زوج کلاهبردار سایبری در این شهرستان خبر داد و گفت: این زن و شوهر در یکی از سایت‌های تبلیغاتی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ محمود بیدشکی افزود: گزارش کلاهبرداری فروش لوازم خانگی در سایتی موسوم به «دیوار» به مرکز فوریت‌های پلیسی عنبرآباد اعلام شد.

وی ادامه داد: بلافاصله این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا  قرار گرفت و اقدامات اطلاعاتی انجام شد.

فرمانده انتظامی عنبرآباد تصریح کرد: پس از اقدامات پلیس فتا مشخص شد که شخصی با انتشار آگهی در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری و اخذ وجه قابل توجهی از یکی شهروندان کرده و وی را فریب داده است.

وی اظهار داشت: ماموران پلیس فتا با هماهنگی دستگاه قضایی و انجام اقدامات پلیسی، مخفیگاه متهمان را در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و آن‌ها را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ بیدشکی با بیان اینکه زوج دستگیر شده پس از انتقال به پلیس فتا به بزه انتصابی اعتراف کردند، گفت: این زوج دارای سوابق متعدد کلاهبرداری هستند و کاربران شبکه‌های اجتماعی مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران جرائم سایبری گرفتار نشوند.

عنبرآباد در فاصله ۲۶۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

 

در همین رابطه: کلاهبردار میلیاردی سایت شیپور دستگیر شد

فردی که با ایجاد درگاه جعلی سایت شیپور از حساب‌های بانکی اشخاص، ۳ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ،سردار سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران، گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیر مجاز وجه از حساب بانکی آنان، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد، این برداشت‌ها پس از ثبت آگهی خرید و فروش کالا توسط مال باختگان در سایت شیپور و توسط یک هکر اینترنتی انجام شده است.

سردار میرفیضی گفت: با توجه به شیوع این نوع کلاهبرداری‌ها و دور زدن رمز دوم پویا، مشخص شد این برداشت‌ها پس از ورود مال باختگان به درگاهی جعلی برای پرداخت مبلغ ۱۰ هزار ریال ، در پی دریافت پیامکی مبنی بر حذف آگهی آنان در صورت عدم واریز این مبلغ انجام شده است.

او افزود: با بررسی‌های اطلاعاتی کارآگاهان پلیس فتا، متهم را که به محض ورود کاربران به این درگاه پرداخت جعلی ضمن هک مشخصات بانکی افراد اقدام به برداشت وجه از حساب آنان می‌کرد، شناسایی کردند.

میرفیضی گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم که ساکن یکی از شهرستان‌های استان تهران بود در عملیاتی ضربتی دستگیر و در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به کلاهبرداری ۳ میلیارد ریالی از ۱۴ نفر اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، به کاربران فضای مجازی و سایت‌های اینترنتی توصیه کرد: قبل از هرگونه واریز وجه از طریق درگاه‌های بانکی حتما از صحت آن اطمینان حاصل کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه