بخش ICT در دو سال نخست برنامه ششم ٨.۴ درصد رشد کرد
همراه ما باشید

رییس سازمان ملی بهره‌وری در دیدار با وزیر ارتباطات

بخش ICT در دو سال نخست برنامه ششم ٨.۴ درصد رشد کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران درباره وضعیت بهره‌وری بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) گفت: این بخش در دو سال نخست برنامه ششم توسعه ٨.۴ درصد رشد داشته است.

«فاطمه پهلوانی» در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آخرین وضعیت بهره‌وری بخش ICT را بررسی کردند. 

در این جلسه رییس سازمان ملی بهره‌وری آخرین اطلاعات و داده‌های مربوط به وضعیت بهره‌وری در سطح کلان، بخش‌های اقتصادی و مقایسه‌های منطقه‌ای را ارایه کرد.

وی گفت: بخش ICT با وجود دستیابی به رشد متوسط ٨.۴ درصد بهره‌وری کل عوامل تولید در دو سال نخست برنامه ششم که فراتر از میزان ۶.۵ درصد هدفگذاری شده برای این بخش بود، با کاهش میزان نهاده‌ها همراه بوده که این امر به ویژه با توجه به اهمیت این حوزه در ارتقای بهره‌وری کل اقتصاد قابل توجه و نیازمند ارائه راهکار مناسب است.

پهلوانی اظهار داشت: با توجه به نقش قابل توجه حوزه فناوری اطلاعات در ارتقای بهره‌وری اقتصاد و اهداف پیش‌بینی شده برای رشد ارزش افزوده و بهره‌وری بخش ICT در قانون برنامه ششم توسعه، اهمیت تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری دقیق در بهبود عملکرد بهره‌وری دستگاه و بخش متبوع را آشکار می‌کند.
در ادامه «محمدجواد آذری جهرمی » وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن توجه ویژه به این نکته، دستور بررسی موضوع و آمار و اطلاعات مربوطه که نمایانگر روند کاهشی سرمایه‌گذاری در بخش ICT است را صادر و از کمیته بهره‌وری خواست تا با تعامل و همراهی بیشتر با سازمان ملی بهره‌وری ایران، خلاءهای آماری مراکز تولید داده در کشور را بررسی کنند.
در پایان، بهروز محمودی، سرپرست معاونت راهبری بهره‌وری سازمان ملی بهره‌وری ایران شرح مختصری از گام‌های ده‌گانه راهنمای اجرایی ماده (5) برنامه ششم، عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص و برنامه‌های پیش روی سازمان برای راهبری دستگاه‌های اجرایی کشور به منظور دستیابی به اهداف این ماده قانونی و بند (د) تبصره (21) قانون بودجه سال 1399 کل کشور ارایه کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه