۳۰ هزار حمله سایبری به سازمان امور دانشجویان در سال ۹۸
همراه ما باشید

۳۰ هزار حمله سایبری به سازمان امور دانشجویان در سال ۹۸

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان با اشاره به مقابله موثر با حملات سایبری به سرورها و زیرساخت سازمان گفت: در سال گذشته بالغ بر ۳۰ هزار حمله اینترنتی توسط سازمان امور دانشجویان شناسایی و دفع شد.

به گزارش سازمان امور دانشجویان، بهزاد رسته‌من مطلق با اشاره به عملکرد دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات این سازمان در سال ۹۸، اظهار داشت: تکمیل سامانه سجاد به عنوان یک سامانه جامع برای ارائه تمام خدمات سازمان امور دانشجویان به صورت غیر حضوری از مهمترین اقدامات این دفتر در سال گذشته بود.

وی افزود: در راستای تحقق دولت الکترونیک، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان در سال ۹۸ ، سامانه ویدئو کنفرانس برای ادارات تربیت بدنی، بورس، دفتر مشاوره، معاونت دانشجویان داخل به کار گرفته و درخواست کالا از انبار نیز به صورت الکترونیکی تعریف و کاغذ از این فرآیند حذف شد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان گفت: ارتقای سخت افزاری سرورها، ایجاد ارتباط مستقیم مکاتباتی با بیش از ۵۰ دانشگاه کشور از طریق پروتکل ECE از جمله این اقدامات است.

مطلق با اشاره به شیوع کرونا و توصیه های ستاد ملی کرونا و هیأت دولت بر کاهش حضور کارکنان، خاطرنشان کرد: دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان بسترهای لازم را برای دورکاری تمام کارمندان فراهم کرد.

وی راه اندازی domain داخلی جدید برای افزایش بهروری شبکه، تعویض سوئیچ های اصلی شبکه اینترنت سازمان با سوئیچ های پیشرفته تر و بهبود کارایی شبکه داخلی را از دیگر اقدامات این دفتر در سال ۹۸ برشمرد.

مطلق با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال ۹۸، همکاری با ستاد انتخابات وزارت کشور برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات و تائید مدارک تحصیلی به صورت الکترونیکی در زمان ثبت نام داوطلبان را از دیگر اقدامات دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان بیان کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه