تذکر به سایت دیوار برای درج آگهی غیرقانونی
همراه ما باشید

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی اعلام کرد

تذکر به سایت دیوار برای درج آگهی غیرقانونی

آی‌سی‌تی‌نیوز - فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از برخورد قانونی با تخلف صورت گرفته در سایت دیوار پیرو اقدام به انتشار غیر قانونی آگهی فروش ظرف "ریتون"، خبر داد.

سردار "امیر رحمت‌الهی" در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در ادامه برخوردهای یگان حفاظت با متخلفان و سوداگران عرصه میراث فرهنگی در فضای مجازی، پس از اطلاع از درج آگهی تبلیغ فروش غیرقانونی ریتون متعلق به دوره هخامنشی در سایت دیوار، بلافاصله موضوع با هدف شناسایی آدرس اینترنتی آگهی در دستور کار اداره حقوقی یگان حفاظت قرار گرفت.

وی افزود: پس از احراز صحت خبر با هماهنگی مبادی ذیربط، ضمن مسدود نمودن لینک آگهی تبلیغ مورد نظر، نسبت به اعلام تذکر در رابطه با ممنوعیت های قانونی مربوطه به مسئولین سایت دیوار از طریق سامانه برخط رصد فضای مجازی دادستانی کل کشور اقدام شد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت از میراث فرهنگی در راستای تامین امنیت فرهنگ کهن و باستانی ایران همکاری مستمری با پلیس فتا، دادستانی و قوه قضائیه دارد و هر گونه اقدام غیر قانونی در فضای مجازی که تاریخ و تمدن کشورمان را تهدید نماید با بهره گیری از سامانه های برخط در اقدامی سریع سودجویان را از دستیابی به مطامع خود باز می‌دارد.

به گزارش ایلنا، سردار رحمت الهی در خاتمه از شهروندان درخواست کرد پلیس را در حفظ اموال و اشیای فرهنگی و تاریخی که متعلق به همه ایرانیان و نسل های بعدی است یاری کنند و اخبار مربوط به میراث فرهنگی را به شماره تلفن (۰۹۶۶۲ ـ سامانه جامع پاسخگویی و ارتباطات مردمی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)  که به طور ۲۴ ساعته فعال است، اطلاع دهند.

 

در همین رابطه: شیوه جدید سرقت از فروشندگان سایت دیوار

رییس پلیس آگاهی استان البرز گفت: باندی متشکل از ۵ مرد و یک زن دستگیر شدند.
به گزارش  «تابناک البرز»؛  سرهنگ نادربیگی با اشاره به تشکیل پرونده ای مبنی بر سرقت کنسول های بازی در اسفند ماه سال گذشته گفت: همکاران بنده در اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز موفق شدند اعضای این باند که ۶ نفر بودند یک نفر زن و ۵ نفر مرد را شناسایی و دستگیر کنند.
وی افزود: این افراد از طریق سایت دیوار طعمه های خود را انتخاب می کردند به بهانه خرید اموالی که افراد در سایت فروش می گذاشتند، محلی را برای قرار مشخص می کردند.
وی افزود: محل قرارگیری ساختمان دو درب خروجی داشته و سارق زن پس از تحویل گرفتند و به بهانه تست کردن از طرف دیگر ساختمان خارج می شده.
نادربیگی اضافه کرد: تا کنون ۱۰ نفر مالباخته شناسایی و ارزش اموال به سرقت رفته حدود ۵۰ میلیون تومان است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه