وضعیت اینترنت رایگان دانشگاه‌ها شفاف نیست
همراه ما باشید

وضعیت اینترنت رایگان دانشگاه‌ها شفاف نیست

آی‌سی‌تی‌نیوز - برخی کاربران با ثبت سوژه در سامانه فارس من خواستار «برقراری اینترنت رایگان دانشجویان برای آموزش مجازی» شده اند.

پس از اینکه وزارت ارتباطات برای رایگان شدن اینترنت برای آموزش دانشجویان اعلام آمادگی کرد، اکنون با گذشت حدود ۲ ماه از مجازی شدن آموزش ها در دانشگاه ها، مسوولان برخی دانشگاه ها همچنان از وضعیت اینترنت و میزان تحقق وعده رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی در دانشگاه ها گلایه می کنند و این موضوع در جلسات متعدد مسوولان دانشگاه ها شنیده می شود و در آخرین جلسه ای که این هفته با حضور مسوولان آموزشی دانشگاه ها در حضور وزیر علوم برگزار شد باز هم این گلایه مطرح شد.

خبرنگار فارس درباره آخرین وضعیت اینترنت رایگان دانشگاه ها با رئیس کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت وگو کرده است.

سید علی اکبر صفوی رئیس کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس بر لزوم شفاف سازی درباره اینترنت رایگان توسط شرکت های ارائه دهنده اینترنت تاکید کرد و گفت: با وجود اقدامات مثبتی که برای رایگان شدن اینترنت دانشگاه ها انجام شده بهتر است که شرکت های اینترنتی در این باره اطلاع رسانی کنند که کاربران سردرگم نشوند.

وی گفت: یکی از سوالاتی که در این باره به صورت شایع مطرح است این است که دانشگاه ها و دانشجویان اعلام می کنند که از کجا بفهمند که اینترنت رایگان شده است. به همین دلیل است که می بینیم برخی دانشگاه ها می گویند که اینترنت برایشان رایگان نشده یا دچار سردرگمی هستند که حق دارند.

وی ادامه داد: شرکت های اینترنتی و اپراتورهای موبایل متعدد هستند و هر دانشجو با یک اینترنت به سامانه وصل می شود.

رئیس کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم گفت: برای حل این مشکل بهترین کار این است که شرکت های اینترنتی خودشان شفاف سازی کنند و رایگان شدن اینترنت را اطلاع رسانی کنند که البته در این باره اقداماتی انجام داده اند و ما هم اقداماتی را برای کمک به دانشگاه ها داشته ایم.

وی گفت: نحوه اطلاع از رایگان شدن یا نشدن اینترنت در سامانه آموزش برای شرکت های اینترنت ثابت و اپراتورهای موبایل متفاوت است و برای موبایلی ها سخت تر از ثابت است؛ با توجه به این تفاوت کارگروه آموزش هایی را برای مخاطبان ارایه کرد که می تواند کمک کننده باشد.

رئیس کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم گفته بود: فهرست اسامی به روز شده دانشگاه ها برای رایگان شدن اینترنت تا پایان فروردین ۹۹ به وزارت ارتباطات ارسال شد و مشخصات فنی به روز شده دانشگاه ها روزانه دریافت می شود و هر چند روز یکبار به وزارت ارتباطات ارسال می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه