۷۷۰ سایت دانشگاهی در انتظار اینترنت رایگان وزارت ارتباطات
همراه ما باشید

وزارت علوم فهرست ارسال کرده و منتظر است

۷۷۰ سایت دانشگاهی در انتظار اینترنت رایگان وزارت ارتباطات

۷۷۰ سایت دانشگاهی در انتظار اینترنت رایگان وزارت ارتباطات

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزارت علوم چند روز گذشته فهرست حدود ۷۷۰ آی پی جدید را برای رایگان شدن حجم اینترنت دانشگاه ها به وزارت ارتباطات ارسال کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران، دانشگاه‌ها یکی پس از دیگری تعطیل شدند و با تداوم تعطیلی دانشگاه‌ها کم کم بحث آموزش مجازی قوت گرفت.

برهمین اساس دانشگاه‌ها با وجود اینکه از زیر ساخت‌های پوشش دهنده برای آموزش مجازی به طور کامل برخوردار نبودند توانستند طی یک و دو ماه گذشته زیرساخت‌های لازم را فراهم کنند به طوریکه اکنون براساس اعلام مسئولان، دانشگاه‌ها، مشکل خاصی برای زیرساخت آموزش مجازی ندارند.

اما مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان وجود دارد بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، دانشجویان خواستار رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس‌های مجازی هستند و وزارت ارتباطات وعده‌هایی را در راستای رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داده است که تا کنون تمام آنها محقق نشده است.

کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم در همین راستا طی یکماه و نیم گذشته تعداد ۴۰۵، IP را برای رایگان شدن حجم اینترنت دانشگاه‌ها به وزارت ارتباطات ارسال کرده است تا وزارت ارتباطات نیز آن را به اپراتورها ابلاغ کند. از این مجموع حدود ۲۲۰ مورد آن مربوط به دانشگاه‌های دولتی، حدود ۷۰ مورد مربوط به دانشگاه‌های وزارت بهداشت، حدود ۳۵ مورد مربوط به حوزه‌های علمیه و حدود ۸۰ مورد آن مربوط به دانشگاه‌های غیرانتفاعی است که رایگان شده است.

براساس این گزارش وزارت علوم روز گذشته جدیدترین لیست IP های دانشگاه‌ها را برای رایگان شدن اینترنت به وزارت ارتباطات ارسال کرد که مجموع ۷۷۰، IP را شامل می‌شود.

از این تعداد، ۳۷۴ مورد آن مربوط به دانشگاه‌های دولتی، ۲۸۳ مورد مربوط به دانشگاه‌های غیرانتفاعی، ۳۰ مورد مربوط به دانشگاه پیام نور، ۳۰ مورد مربوط به دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای، ۵۰ مورد مربوط به جهاد دانشگاهی است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه