عوارضی همه آزادراه‌ها امسال الکترونیکی می‌شود
همراه ما باشید

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی:

عوارضی همه آزادراه‌ها امسال الکترونیکی می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه آشکارسازی نقاط پرحادثه جاده‌ای را دنبال می‌کنیم، گفت: تا زمستان امسال همه آزادراه‌ها به سیستم اخذ عوارض الکترونیک مجهز می‌شود.

شهرام آدم‌ نژاد امروز در شبکه خبر درباره عوارض آزادراهی اظهار داشت: برنامه ریزی کرده ایم تا پایان زمستان امسال همه گیت‌های عوارضی به سیستم اخذ عوارض الکترونیک مجهز شوند. 

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این باره تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه به امضا رسید و بخشی از آن عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: در وزارت راه و شهرسازی توسعه حمل و نقل هوشمند در دستور کار قرار گرفته است و این موضوع به افزایش ایمنی بیشتر در جاده‌های کشور منجر می شود. 

آدم نژاد با اشاره به اجرای سیستم اخذ عوارض الکترونیک در چهار آزادراه در سال گذشته، گفت: همانگونه که گفته شد تا زمستان امسال همه آزادراه‌ها به سیستم ATC مجهز می شوند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مقوله هوشمندسازی در حمل و نقل، بیان کرد:‌ رصد بارنامه و بار خودروهای سنگین باری (کامیون و تریلر و غیره) با همکاری پلیس راه انجام می شود اما با رشد تجهیزات هوشمند در جاده‌ها، عملکرد ناوگان باری با سیستم توزین رصد خواهد شد. 

به گزارش فارس وی اضافه کرد: نظارت و کنترل هوشمند در سطح جاده ها، در کاهش تخلفات رانندگی موثر بوده است. 

آدم نژاد با اشاره به اینکه دوربین های ثبت تخلف سرعت یکی از تجهیزات در راستای هوشمندسازی جاده ها است، توضیح داد: سرعت غیرمجاز از تخلفات رانندگی بود که پس از نصب دوربین‌های هوشمند کاهش یافت. 

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با رصد رفتار راننده مشخص شد برخی راننده ها با نزدیک شدن به دوربین، سرعت خود را کاهش می دهند و پس از عبور از دید دوربین سرعت را افزایش می‌دهند، در این راستا سنجش متوسط سرعت بین دو دوربین در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام رفتار راننده ها در حوزه سرعت بهتر شد. 

وی درباره رفع نقاط پرحادثه بیان کرد:‌ آشکارسازی نقاط پرحادثه در اولویت است تا بدین ترتیب هشداری برای راننده ها پیش از نزدیک شدن به این نقاط باشد. 

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در گام بعد پس از آشکارسازی، رفع نقاط پرحادثه در دستور کار است. 

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه