اینترنت پیشنهادی برای اجرای پلتفرم استریم استیدیا
همراه ما باشید

اینترنت پیشنهادی برای اجرای پلتفرم استریم استیدیا

اینترنت پیشنهادی برای اجرای پلتفرم استریم استیدیا

آی‌سی‌تی‌نیوز - حدوداً یک هفته پیش بود که گوگل در جریان رویداد GDC 2019 از پلتفرم استریم بازی خود با نام استیدیا (Stadia) رونمایی کرد. سرورهای این پلتفرم آنقدر قدرتمند هستند که توانایی پردازش بازی‌ها را با وضوح تصویر 4K و نرخ فریم 60 دارند. در چنین شرایطی، یک سوال اساسی و مهم مطرح می‌شود: چه اینترنتی برای اجرای بازی‌ها از طریق استیدیا مورد نیاز است؟

حدوداً یک هفته پیش بود که گوگل در جریان رویداد GDC 2019 از پلتفرم استریم بازی خود با نام استیدیا (Stadia) رونمایی کرد. سرورهای این پلتفرم آنقدر قدرتمند هستند که توانایی پردازش بازی‌ها را با وضوح تصویر 4K و نرخ فریم 60 دارند. در چنین شرایطی، یک سوال اساسی و مهم مطرح می‌شود: چه اینترنتی برای اجرای بازی‌ها از طریق استیدیا مورد نیاز است؟

در بخشی از کنفرانس گوگل مقایسه‌ای میان قدرت سخت افزاری سرورهای استیدیا با دو کنسول پلی استیشن 4 پرو و ایکس باکس وان ایکس انجام شد. اینطور که به نظر می‌رسد، قدرت سخت افزاری که سرورهای این پلتفرم استریم در اختیار یک کاربر قرار می‌دهد از مجموع قدرت دو کنسول جدید سونی و مایکروسافت نیز بیشتر است.

فیل هریسون، مدیر استیدیا، در مصاحبه‌ی خود با وبسایت کوتاکو اعلام کرد برای اجرای بازی‌ها با وضوح تصویر 1080P و نرخ فریم 60 به اینترنتی با سرعت 25 بیت بر ثانیه (معادل 3.125 مگابایت بر ثانیه) نیاز است.

 

اگر هم کاربر بخواهد با وضوح تصویر 4K و نرخ فریم 60 به تجربه‌ی بازی‌ها بپردازد، به سرعت 30 مگابیت بر ثانیه (3.75 مگابایت بر ثانیه) نیاز خواهد داشت.

طبق صحبت‌های هریسون، اواخر سال گذشته‌‌ی میلادی تست‌هایی روی استیدیا انجام شد که در جریان آن‌ها توانستند بازی‌ها را با وضوح تصویر 1080 و نرخ فریم 60 از طریق یک اینترنت با سرعت کمتر از 25 مگابیت بر ثانیه اجرا کنند. با اینحال، بهتر است کاربر برای تجربه‌‌ای بی نقص از اینترنتی با سرعت پایینتر استفاده نکند.

همچنین گوگل نوآوری‌هایی را در زمینه‌ی فشرده سازی اطلاعات به کار برده که باعث شده است سرعت مورد نیاز برای اجرای بازی‌ها با وضوح تصویر 4K نسبت 1080P افزایش چندانی نداشته باشد.

استیدیا در تاریخ نامشخصی از سال جاری میلادی نخست برای کاربران اروپا، انگلستان، آمریکا و کانادا در دسترس قرار گیرد. اطلاعات بیشتر از تاریخ دقیق و قیمت‌ انواع اشتراک‌ها در تابستان اعلام خواهد شد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه