وزارت ارتباطات پیگیر رایگان شدن کلاس‌های مجازی باشد
همراه ما باشید

بیانیه ۱۵ دفتر بسیج دانشجویی گلستان:

وزارت ارتباطات پیگیر رایگان شدن کلاس‌های مجازی باشد

آی‌سی‌تی‌نیوز - ۱۵ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان گلستان در نامه‌ای خظاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار رسیدگی به وضعیت کلاس‌های مجازی شدند.

به گزارش دانشجو سلام؛ ۱۵ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان گلستان در نامه‌ای خطاب به آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار رسیدگی به وضعیت کلاس های مجازی و پیگیری بخشنامه های این وزارتخانه درخصوص رایگان شدن اینترنت کلاس های مجازی شدند. 

در این نامه آمده است:

بر اثر شیوع کرونا و تعطیلی تمام مراکز آموزشی و آغاز فصل جدیدی از آموزش ها، با چالش‌های جدیدی مواجه شده ایم؛ به طوری که شاید شرایط فعلی یکی از اصلی‌ترین فرصت‌هایی است که وزارت ارتباطات می‌تواند پویایی و کارآمدی خود را به نمایش بگذارد. یکی از اصول آموزشی در جمهوری اسلامی، عدالت آموزشی و برخورداری همه از آموزش با کیفیت مطلوب است. ولی مشکلات متعدد کلاس‌های مجازی باعث شده نه تنها این عدالت آموزشی برقرار نشود بلکه عده زیادی از دانشجویان نتوانند اصلا از این امکانات برخوردار شوند.

شاید بهتر بود قبل از تصمیم عجولان مبنی بر تشکیل کلاس‌ها به صورت مجازی ابتدا زیرساخت‌های کشور را در امر آموزش مجازی اندکی آماده می‌کردید. معایب و مشکلاتی که می‌بایست طی چندین سال توسط وزارتخانه جناب علی رفع و رجوع می‌شد، همگی جمع شده و به یک باره در شرایط خاص خود را نشان داده است.

یکی از پراهمیت‌ترین مسائل، مساله آموزش مجازی است. مساله‌ای که امروز به بحران آموزشی تبدیل شده و شاید برای رفع آن و تبدیل این بحران به فرصت، نیاز به یک همت جهادی باشد که کار نکرده، چندین سال اخیرتان (گسترش زیرساخت‌های آموزش مجازی) را انجام دهید. بخش قابل توجهی از دانشجویان کشور همچنان با مشکل هزینه اینترنت مواجه هستند و این نشان می‌دهد همه اپراتور‌ها ابلاغیه وزارت ارتباطات مبنی بر رایگان کردن دیتای اینترنت آموزشی اقدام خاصی را در دستور کار خود قرار نداده اند؛ لذا از جنابعالی خواستاریم که با درنظر گرفتن فرصت‌های داخلی و بها دادن به پیام رسان‌ها و تولیدات داخل اقدام به گسترش زیرساخت‌های مجازی و ارتباطی کشور نمایید. امید است با وجود جوان بودن جنابعالی، با همتی مضاعف، عزیمی راسخ و پیگیری شبانه روزی بتوانید این مهم را به دور از هرگونه سیاسی کاری تحقق بخشید و در این را از نیرو‌های جوان و با استعداد بهره بگیرید، چرا که به گفته رهبر معظم انقلاب گره کار‌های ناشدنی به دست جوانان باز خواهد شد.


بسیج دانشجویی دانشگاه گنبدکاووس
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گنبد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گنبد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آزادشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی گنبد
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گنبد
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای گنبد
بسیج دانشجویی دانشگاه مینودشت
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گرگان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گرگان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گرگان
بسیج دانشجویی دانشگاه مائده
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گرگان
بسیج دانشجویی دانشگاه جامع گلستان

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه