سازمان فناوری اطلاعات ابنیه تاریخی را به سیستم پخش زنده مجهز می‌کند
همراه ما باشید

سازمان فناوری اطلاعات ابنیه تاریخی را به سیستم پخش زنده مجهز می‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: در طرح ۱۱ کیلومتر سفر به میراث جهانی یک ساعت ونیم برنامه زنده پخش می‌شود و آرشیو منابع میراث فرهنگی در قالب دیتا سنتر اطلاعات به صورت دیجیتالی انجام می‌شود.

به گزارش فارس، امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نشست خبری با موضوع میراث فرهنگی و سفرهای آنلاین که صبح امروز در کاخ گلستان برگزار شد، گفت: با توجه به وجود شیوع ویروس کرونا سازمان فناوری اطلاعات با همکاری میراث فرهنگی اقدام به اجرای طرح  ۱۱ کیلومتر سفر به میراث جهانی  را در ایام ماه مبارک رمضان انجام داده است به طوری که  در طول مسیر ۱۱ کیلومتر بخش‌های خصوصی مشارکت دارند.

وی افزود: در این طرح بخش‌های خصوصی مشارکت دارند که می‌توان به شرکت رایتل به عنوان پشتیبان اشاره کرد همچنین  شرکت مارکوپولو از دیگر بخش های خصوصی است.

ناظمی تصریح کرد: در این طرح یک ماشین سیار در مکان‌های مختلف به پوشش برنامه می‌پردازد.

وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا چالش جهانی است که باعث شد که با ایده‌های جدید برنامه های فرهنگی اجتماعی را دنبال کنیم که آرشیو منابع دیجیتال میراث فرهنگی به صورت توسعه یافته در قالب بانک اطلاعات از جمله کارهای مهم است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات افزود: در این طرح ابنیه تاریخی را مجهز به سیستم دیجیتال کردیم که از کارهای مهم است به طوری که  از این پس می‌تواند به صورت زنده از این فضاها استفاده کرد. این در حالی است که  نگاه فرهنگی را بیش از گذشته دنبال می‌کنیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه