شیوه دریافت پروانه شبکه رادیویی اختصاصی مشخص شد
همراه ما باشید

شیوه دریافت پروانه شبکه رادیویی اختصاصی مشخص شد

شیوه دریافت پروانه شبکه رادیویی اختصاصی مشخص شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات جزئیات نحوه دریافت پروانه شبکه رادیوئی اختصاصی را تشریح کرد و گفت: برای دریافت این مجوز، ارائه طرح دقیق فنی از شبکه رادیوئی الزامی است.

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات جزئیات نحوه دریافت پروانه شبکه رادیوئی اختصاصی را تشریح کرد و گفت: برای دریافت این مجوز، ارائه طرح دقیق فنی از شبکه رادیوئی الزامی است.

به گزارش آی سی تی نیوز و به نقل از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، نسترن محسنی گفت: متقاضیان تاسیس و  بهره‌برداری از شبکه‌های رادیوئی اختصاصی باید طرح دقیقی از شبکه رادیوئی مورد نظرشان مبتنی بر نرم‌افزارهای محاسباتی و طراحی شبکه، ارائه کنند.

معاون امور رادیوئی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی با اشاره به محدود بودن منابع فرکانسی قابل بهره‌برداری در هر نقطه جغرافیائی و تعدد متقاضیان استفاده از این منابع به ویژه در مناطق شهری و صنعتی گفت: واگذاری استفاده از هر فرکانس به یک بهره‌بردار در یک محل، نه تنها امکان واگذاری مجدد همان فرکانس در آن محل را غیرممکن می‌کند بلکه واگذاری فرکانسهای مجاور را نیز با دشواری‌های فنی روبرو می‌کند.

وی افزود: بر همین اساس به منظور جلوگیری از هدر رفت منابع فرکانسی و ایجاد هزینه‌های اضافی، منابع فرکانسی مورد تقاضای شبکه‌های رادیوئی باید در حد نیاز آن شبکه‌ها تنظیم شده و از ایجاد تقاضاهای غیرضروری خودداری شود.

محسنی تاکید کرد: متقاضیان دریافت و توسعه پروانه‌های رادیوئی از رگولاتوری، قبل از ارسال تقاضاهای خود باید طرحهای فنی شبکه‌های رادیوئی خود را از جنبه‌های پوشش رادیوئی و ترافیکی با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی و نقشه‌های سه بعدی زمین تهیه کرده و همراه با سایر مدارک مورد نیاز به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی ارسال کنند.

معاون امور رادیوئی رگولاتوری درباره ویژگیهای طرحهای فنی ارسالی تصریح کرد: در این طرحهای فنی باید مشخصات رادیوئی فرستنده‌ها شامل فرکانسهای مورد نیاز و پهنای کانال رادیوئی، ارتفاع و بهره توان آنتن‌ها، محل و توان رادیوئی فرستنده‌ها و حساسیت گیرنده‌ها مشخص یا محاسبه شده و پس از دریافت پروانه نیز رعایت شوند.

محسنی تاکید کرد: چنانچه پس از صدور پروانه ایستگاههای رادیوئی مغایرتی بین مشخصات فنی ایستگاه با مشخصات درج شده در پروانه رادیوئی ایستگاه وجود داشته باشد رگولاتوری با استناد به ماده ۵ قانون بی‌سیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای می‌تواند از فعالیت ایستگاه جلوگیری کرده و یا پروانه فعالیت اپراتور را لغو کند.

وی درباره متقاضیانی که شخصا نمی‌توانند طرحهای رادیوئی مورد نظرشان را مبتنی بر اصول فنی کارآمد تهیه کنند، گفت: این دسته از متقاضیان می‌توانند از ظرفیت شرکتهای دارای پروانه ارائه خدمات مشاوره و طراحی شبکه‌های ارتباطات رادیوئی – که اطلاعات آنها در پایگاه اینترنتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی درج شده – استفاده کنند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه