خیز ۶۰ شرکت‌ سروکو برای پیوستن به سهامداران فرکانس ۲۳۰۰
همراه ما باشید

مدیرعامل شرکت حلما گستر تلاش اعلام کرد

خیز ۶۰ شرکت‌ سروکو برای پیوستن به سهامداران فرکانس ۲۳۰۰

آی‌سی‌تی‌نیوز - نمایندگان ۶۰ شرکت ارائه‌کننده خدمات ارتباطی اینترنت موسوم به دارنده پروانه سروکو (servco) مذاکرات خود برای پیوستن به جمع برندگان مزایده فرکانس ۲ هزار و ۳۰۰ را آغاز کردند. 

به گزارش روابط‌عمومی شرکت حلما گستر تلاش محسن حسین‌پور مدیرعامل شرکت حلما گستر تلاش در این‌باره گفت: پس از برگزاری نشست ویدئو کنفرانسی سهامداران شرکت حلما گستر تلاش که متشکل از ۱۱ شرکت بزرگ بخش خصوصی دارنده پروانه FCP حوزه آی‌سی‌تی و برنده مزایده فرکانس ۲ هزار و ۳۰۰ مگاهرتز هستند، نمایندگان این شرکت و شرکت‌های اینترنتی سروکو نیز در نشستی آنلاین، زمینه پیوستن به این کنسرسیوم را بررسی کردند. 
وی تاکید کرد: دریافت سرویس‌های مختلف اینترنتی با کیفیت مطلوب، سرعت بالا و هزینه کم از حقوق مسلم مردم است و مشارکت شرکت‌های دارای مجوز و فناوری روز، حکایت از خرد جمعی در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها داشته و تضمین‌ کننده کیفیت مورد نظر است. 
حسین‌پور در پاسخ به این پرسش که این مشارکت چگونه خواهد بود افزود: در حال حاضر بیش از ۶۰ شرکت سروکو در سطح کشور به ارائه خدمات اینترنتی می‌پردازند و قرار است سه مدل اختصاص سهام و مشارکت مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد. وی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم نتیجه لازم تا روزهای پایانی همین هفته اخذ و اعلام شود. 

مدیرعامل شرکت حلما گستر تلاش با اشاره به وضعیت فعلی فرکانس‌های ۸۰۰ و ۲ هزار و ۳۰۰ که قانوناً یکی در اختیار صدا و سیما و دیگری در اختیار این شرکت است افزود: اهل فن و متخصصان فنی این حوزه می‌دانند که همکاری سازمان تنظیم مقررات رادیویی دررفع موانع اجرایی شرکت حلما گستر تلاش، باعث جلوگیری از هدر رفتن صدها میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ده‌ها شرکت بخش خصوصی بوده و هم‌افزایی و موفقیت در مسیر توسعه بخش‌های مختلف اقتصادی با تکیه بر زیرساخت‌های به روز و کارآمد شده و رضایت مردم را نیز در پی خواهد داشت. 
وی با اشاره به اینکه رفع موانع موجود بر سر راه فعالیت و زیر بار رفتن فرکانس ۲ هزار و سیصد  مگاهرتز حلما گستر تلاش در گرو انجام وظایف قانونی سازمان تنظیم مقررات رادیویی است گفت: ما به نمایندگی از یازده شرکت از حدود سه سال پیش که به عنوان برنده مزایده فرکانس ۲ هزار و ۳۰۰ اعلام شدیم همواره بر لزوم هم‌افزایی و خلق فرصت‌های جدید به جای فرصت‌سوزی تاکید کرده‌ایم. 
وی افزود: بزودی تعدادی از مدیران شرکت و نمایندگان سهامداران در نشست اینترنتی با خبرنگاران حوزه آی سی تی، روند فعالیت‌های مربوط به فرکانس ۲ هزار و ۳۰۰ را تشریح خواهند کرد. 
لازم به ذکر است که سهم بزرگی از خدمات اینترنت ثابت در کشور حاصل همکاری نزدیک ۶۰ شرکت دارنده پروانه سروکو (servco) و ۱۷ شرکت دارنده پروانه FCP است. 

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه