سرقن ده‌ها میلیون یورو از آلمان‌ها با حملات فیشینگ
همراه ما باشید

سرقن ده‌ها میلیون یورو از آلمان‌ها با حملات فیشینگ

آی‌سی‌تی‌نیوز - با تشدید حملات فیشینگ پس از شیوع ویروس کرونا، دولت آلمان میلیون‌ها یورو را به همین علت از دست داده است. بخش عمده این حملات موفق در ایالت نوردراین- وستفالن رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، مقامات ایالت مذکور در غرب کشور آلمان می‌گویند بی توجهی به ضرورت ایمن سازی روش‌های مجازی جمع آوری کمک‌های اضطراری برای مقابله با ویروس کرونا باعث شده تا هکرها بتوانند پول‌های جمع آوری شده از این طریق را سرقت کنند.

هکرها از طریق طراحی حملات فیشینگ توانستند میلیون‌ها یورو را سرقت کنند. آنها بدین منظور وب سایتی ظاهراً رسمی با ظاهر مشابه با سایت وزارت امور اقتصادی آلمان را طراحی کرده و سپس ایمیل‌هایی که از طریق همین سایت ارسال شده بود را برای کاربران زیادی ارسال کردند و مدعی شدند با وارد کردن اطلاعات شخصی و بانکی در فرم ارسالی، کمک مالی برای مقابله با ویروس کرونا ممکن می‌شود.

پس از آنکه تعداد زیادی از شهروندان ایالت نوردراین- وستفالن اطلاعات شخصی و بانکی خود را در سایت قلابی وارد کردند، هکرها مجموعه این درخواست‌های کمک را تجمیع کرده و مبالغ جمع آوری شده را به حساب‌های شخصی خود منتقل کردند.

این کلاهبرداری از اواسط ماه مارس آغاز شده و در تاریخ ۹ آوریل شناسایی و روند آن متوقف شده است. وب سایت مورد استفاده برای این کار نیز از دسترس خارج شده است. تا به حال ۵۷۶ نفر از سایت یادشده به علت کلاهبرداری شکایت کرده اند. بررسی‌ها حاکیست بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر قربانی درخواست کمک کرونایی این وب سایت بوده اند و مبالغی کلان که گاهی به ۲۵ هزار یورو می‌رسد نیز از این طریق پرداخت شده است.

هنوز برآورد دقیقی از رقم کل سرقت سایبری انجام شده از این طریق وجود ندارد و بر اساس برآوردها این رقم از ۳۱.۵ تا ۱۰۰ میلیون یورو در نوسان خواهد بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه