اتاق فکر طرح کاداستر برگزار شد
همراه ما باشید

اتاق فکر طرح کاداستر برگزار شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجرای طرح کاداستر را راهی برای رفع مشکلات ناشی از تداخلات مرزی، جلوگیری از اختلافات مردم و افزایش امنیت در جامعه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اتاق فکر طرح کاداستر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و با حضور اساتید دانشگاهی، کارشناسان ثبت اسناد و املاک و سایر صاحب نظران این حوزه، به ریاست ذبیح اله خدائیان برگزار شد.

در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، ضمن بررسی و آسیب شناسی طرح کاداستر، راهکارهای تسریع در اجرای آن مورد بررسی قرار گرفت.

خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این اتاق فکر، از طرح کاداستر به عنوان یک طرح ملی و مهمترین زیرساخت در مدیریت زمین و مسکن یاد کرد و گفت: این طرح موجب شفافیت در امور شده و از سو استفاده افراد سودجو در امر زمین و مسکن جلوگیری می‌کند.

وی دیگر ویژگی‌های مهم اجرای طرح کاداستر را رفع مشکلات ناشی از تداخلات مرزی، جلوگیری از اختلافات مردم و افزایش امنیت در جامعه عنوان کرد.

معاون رئیس قوه قضائیه با اعلام اجرای طرح کاداستر به عنوان اولویت نخست سازمان ثبت اسناد و املاک در سال جاری، همه مدیران را مکلف کرد که در برنامه ریزی‌های استانی، این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: طولانی شدن اجرای طرح کاداستر خسارت زیادی در جامعه دارد، لذا همه مدیران ستادی و استانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همه مراجعی که در اجرای این قانون وظایفی را عهده دار هستند، تکلیف دارند که این موضوع را سرلوحه امور قرار دهند.

خدائیان با تاکید بر اینکه همه مراجعی که مالک اراضی و مستغلات بوده و یا این املاک تحت نظارت آن‌ها قرار دارد طبق قانون مکلف به ارائه نقشه استاندارد املاک و اطلاعات حقوقی، ثبتی و توصیفی آن‌ها به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هستند، به مدیران ستادی و استانی این سازمان مأموریت داد که اسامی مدیرانی که در انجام این وظیفه کوتاهی می‌کنند را به مراجع نظارتی و بازرسی اعلام نمایند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه